in

Pilny apel do Polaków na wakacjach. Właśnie wprowadzono nowe obostrzenia – lepiej wiedzieć, o czym mowa.

Polacy, którzy planują podróż lub są w jej trakcie, muszą zdawać sobie sprawę z jednej ważnej rzeczy. Pojawił się pilny komunikat wydany przez ambasadę. W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemiologicznej, władze są zmuszone podjąć odpowiednie kroki. Każdy, kto przebywa za granicą jest zobowiązany przyjąć do wiadomości fakt, że wchodzą nowe regulacje i stosować się do nich.

Pilny apel do turystów

W kraju, który jest popularnym celem podróży Polaków w czasie wakacji, sytuacja jest coraz gorsza. Już niebawem może dojść do zaostrzenia obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19.

Mowa oczywiście o Chorwacji. Pomimo pandemii, przyciągnęła do siebie mnóstwo turystów, którzy zdecydowali się odpocząć w tym słonecznym i pięknym zakątku świata. Kraj jednak zaczął się borykać z ogromnym wzrostem zachorowań na koronawirusa – w związku z tym pojawił się pilny apel i nowe regulacje. Restauracje, kluby i bary będą zamykane już o północy.

„Szanowni Państwo, przez Chorwację przetacza się rekordowa fala zarażeń koronawirusem […]. W odniesieniu proporcjonalnym do liczby mieszkańców dzisiejsza liczba zachorowań w Chorwacji byłaby równa ponad 2000 zarażeń w Polsce” – ostrzega na swoim Facebooku Ambasada RP w Zagrzebiu.

Od jakiegoś czasu Polska jest na liście krajów B, co oznacza w praktyce, że możemy spodziewać się konieczności okazania dodatkowych zaświadczeń o przeciwwskazaniach wjazdu na teren niektórych z państw.

„[…] bardzo prosimy o dokładne monitorowanie zasad przejazdu przez państwa tranzytowe w drodze do/z Chorwacji, gdyż wiele z nich sygnalizuje możliwość wpisania Chorwacji do tzw. czerwonego rejestru, co może skutkować obowiązkiem posiadania testu lub kwarantanną” – apeluje ambasada.

Każdy, kto ignoruje te zalecenia, musi liczyć się z tym, że wyda dość dużą sumę.

„Zrobienie testu w Chorwacji, bez skierowania od lekarza, kosztuje ok. 200,00 euro. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych i plaż” – ostrzega rodaków placówka dyplomatyczna i tym samym zaleca obserwowanie swojego stanu zdrowia i reagowanie na niepokojące objawy.

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: TVN24