in

Już jutro rząd znosi uciążliwe obostrzenie. Wspaniała wiadomość dla Polaków na święta.

Polacy mogą odetchnąć z ulgą. Już jutro będziemy mogli pożegnać uciążliwe obostrzenie. Galerie handlowe znów będą otwarte. To duże ułatwienie dla każdego, kto przed świętami decyduje się na większe zakupy i na poszukiwanie prezentów dla bliskich, oczywiście przy zachowaniu surowego reżimu sanitarnego. Jednak bez wątpienia najbardziej docenią to nie klienci, ale ci, którzy dzięki zniesieniu obostrzenia będą mogli powrócić do pracy.

Zasady, jakie będą obowiązywać w galeriach handlowych od jutra określono w rozporządzeniu Rady Ministrów. Każdy będzie musiał pogodzić się z nowymi wytycznymi, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Otwarcie galerii handlowych

Do tej pory w galeriach handlowych działały jedynie sklepy spożywcze, drogerie, apteki i punkty usługowe. Od dnia jutrzejszego będą to wszystkie sklepy i punkty, ale z wyłączeniem sal zabaw dla dzieci i przy zachowaniu odpowiednich zasad. Jakie to zasady?

Oczywiście mowa o płynach do dezynfekcji, jednorazowych rękawiczkach i maseczkach ochronnych, ale także o limicie osób – najnowsze rozporządzenie zakłada, że na 15 metrów kwadratowych ma być 1 osoba.

Godziny dla seniorów wciąż pozostają takie jak były, poza 24 grudnia – w tym dniu zostają one zniesione, aby każdy mógł zrobić zakupy i żeby nie było zbyt dużych kolejek.

Wciąż zamknięte pozostają hotele, pensjonaty, siłownie, kina, teatry, muzea. Gastronomia może działać jedynie na wynos. Otwarte zostaną stoki narciarskie i przechowywalnie sprzętu narciarskiego, ale jadąc w góry nie będziemy mogli skorzystać z noclegu.

Przepisy te póki co obowiązują do 27 grudnia.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl