in

Restrykcje wyłącznie dla niezaszczepionych? Minister zdrowia wyraził się jasno.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i utwierdziła w przekonaniu, że niczego nie możemy być pewni. Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią obawa, że zostaną wprowadzone zmiany, których nikt się nie spodziewa. Wiele osób zadaje sobie obecnie pytanie, czy jeśli do tego dojdzie, zostaną nimi objęci wszyscy czy tylko osoby niezaszczepione.

„Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte” – przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Według niego osoby zaszczepione “nie mogą ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych”.

Obostrzenia nie dla wszystkich?

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 390 nowych przypadkach. Takiej liczby nie było od wielu tygodni.

Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że lada moment możemy spodziewać się kolejnej fali w Polsce. W związku z tym rodzi się w głowie pytanie: co z obostrzeniami? Jak się okazuje, rząd ma już pewne plany.

Niedzielski w Polsat News przekazał, że jeśli dojdzie do wprowadzenia obostrzeń, to będą ich musieli przestrzegać tylko ci, którzy nie zdecydowali się na szczepienie.

„Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi.”

Czy jesienią możemy spodziewać się tego, że osoby niezaszczepione nie wejdą do restauracji i kina? Na to minister zdrowia nie odpowiada już tak jednoznacznie – „trzeba się szczepić”. Organizatorzy i właściciele restauracji będą mogli nas sprawdzać.

„Będą mieli prawo sprawdzać paszporty bądź certyfikaty covidowe” – podkreślił Niedzielski.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!