in ,

Młoda mama niespodziewanie zmarła – Każdy powinien poznać jakie są znaki ostrzegawcze tętniaka mózgu.

Tętniaka mózgu można odczuwać jak najmocniejszy ból głowy, jakiego możemy doświadczyć, a mimo to mało kto z tego powodu idzie do lekarza. Zastanawiałeś się kiedyś, co to jest tętniak?

Tętniak to osłabione miejsce w ścianach naczyń krwionośnych, które może powodować wybrzuszenie naczyń krwionośnych. Tętniaki występują najczęściej w aorcie, ale często pojawiają się także w mózgu.

Szczególnie trudne jest odróżnienie zwykłego bólu głowy czy migreny od tętniaka mózgu. Gdy tętniak pęknie, natychmiast odczuwamy wyjątkowo silny ból głowy.

Uderzające podobieństwo między migreną, a tętniakiem mózgu sprawia, że niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z grożącego im niebezpieczeństwa.

41-letnia Lee Broadway z Północnej Karoliny często miewała migreny, ale pewnego dnia doświadczyła najgorszego bólu głowy w swoim życiu.

Od razu poszła do szpitala w towarzystwie męża, gdzie lekarze stwierdzili tętniaka mózgu. Niestety, dwa dni później Lee zmarła.

Oto kilka wskazówek, które mogą wskazywać na tętniaka mózgu:
1. Rozdzierający ból głowy, który jest najgorszym bólem jaki można doświadczyć
2. Nagła wrażliwość na światło
3. Atak padaczki
4. Uczucie nudności i chęć wymiotów
5. Niewyraźne lub podwójne widzenie
6. Nagle opadające powieki
7. Nagła sztywność szyi
8. Drętwienie twarzy
9. Ostry ból powyżej oka lub za jednym okiem odczuwany niczym pchnięcie nożem
10. Utrata świadomości
11. Omamy słuchowe – odgłosy wybuchów lub wystrzałów z broni

Jeśli kiedykolwiek zdarzy ci się doświadczyć choć jednego z tych objawów lub zobaczysz, że ktoś je odczuwa, natychmiast skonsultuj to z lekarzem. Nie wszystkie bóle głowy są takie same, więc bycie ostrożnym i uważnym na te objawy, może uratować twoje lub czyjeś życie.
Nie próbuj zrzucać tych objawów na kolejny ból głowy. Nieleczony tętniak prowadzi do śmierci.

Pomóż nam rozpowszechnić tę wiedzę i podziel się tą historią ze swoimi znajomymi.