in ,

Oto najczęstsze objawy Omikronu. Jeden z nich dotyczy aż 73 proc. zakażonych.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Każdego dnia dowiadujemy się o zatrważającej liczbie zakażeń i zgonów. Pojawienie się kolejnego wariantu jest tylko kolejnym powodem do zmartwień.

Naukowcy postanowili się nieco pochylić nad Omikronem i stworzyć listę objawów, które pojawiają się najczęściej u zakażonych. Warto się z nią zapoznać.

Typowe objawy Omikronu

Sytuacja epidemiologiczna zarówno w naszym kraju, jak i w całej Europie, poraża. Musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Z pewnością wszyscy zdają już sobie sprawę z tego, z jakimi objawami mają do czynienia osoby zakażone koronawirusem. Symptomy te mogą się jednak nieco różnić, w zależności od wariantu. Z jakimi objawami najczęściej mamy do czynienia w przypadku Omikronu? Eksperci stworzyli listę. Pojawiła się ona w „Business Insider”.

„Najczęściej zgłaszane objawy Omikron są bardzo podobne do przeziębienia, szczególnie u osób, które zostały zaszczepione” – tłumaczy dr Claire Steves.

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania. Oto najczęstsze objawy Omikronu:

Katar – 73%
Ból głowy – 68%
Zmęczenie – 64%
Kichanie – 60%
Ból gardła – 60%
Uporczywy kaszel – 44%
Ochrypły głos – 36%
Dreszcze lub dreszcze – 30%
Gorączka – 29%
Zawroty głowy – 28%
Mgła mózgowa – 24%
Bóle mięśni – 23%
Utrata węchu – 19%
Ból w klatce piersiowej – 19%.

Objawy z powyższej listy występują zarówno u niezaszczepionych, jak i u zaszczepionych.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 30 586 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 375 osób z COVID-19.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl, Business Insider