in

Zauważasz u siebie te objawy? To może być Omikron.

Pandemia koronawirusa bez ustanku daje się we znaki. Pojawienie się nowego wariantu, jakim jest Omikron, wywołało jeszcze większy niepokój. O czym powinni wiedzieć Polacy? Jakie są objawy zakażenia Omikronem? Na co należy zwracać uwagę? Znamy szczegóły.

Jak się okazuje, jeden symptom występuje niemal u wszystkich zakażonych tym wariantem.

Objawy Omikrona

WHO przekazało, że wariant Omikron został odnotowany już w 77 państwach. Mutacja ta rozprzestrzenia się w o wiele szybszym tempie niż te dotychczasowe, ale jednocześnie prawdopodobnie wiąże się z łagodniejszymi objawami.

Dr Ryan Noach, dyrektor generalny ubezpieczyciela zdrowotnego Discovery Health przekazał, że lekarze obserwują nieco inne objawy u ludzi z Omikronem.

Kluczowym objawem w przypadku tego wariantu jest uczucie drapania w gardle. Poza tym możemy mieć także do czynienia z:

– nieżytem nosa,
– suchym kaszlem,
– bólem mięśni w dolnej partii pleców.

Podobnego zdania jest brytyjski specjalista John Bell. Udzielając wywiadu dla BBC przyznał, że Omikron dalej wymaga mnóstwa badań. Póki co jedyne co możemy o nim powiedzieć na pewno, to że rozprzestrzenia się bardzo szybko i jest nawet trzy razy bardziej zakaźny niż Delta.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15976 nowych zakażeń koronawirusem, najwięcej z województw: śląskiego (2329), mazowieckiego (2040), wielkopolskiego (1891) i małopolskiego (1585). Zmarło 70 kolejnych pacjentów. W Gdańsku zdiagnozowano trzeci w naszym kraju przypadek wariantu Omikron – u 7-letniej dziewczynki.

Źródło: PAP