in ,

Wyróżniono 5 objawów Omikrona, których nie wolno lekceważyć. Lepiej zapoznać się z tą listą!

Pandemia koronawirusa cały czas daje się we znaki. Liczba zakażeń i zgonów niepokoi, a pojawienie się nowego wariantu jest tylko dodatkowym powodem do zmartwień. Na co powinniśmy uważać w szczególności?

Omikron daje pewne objawy, które mogą świadczyć o tym, że będziemy mieć do czynienia z cięższym przebiegiem choroby. Eksperci postanowili przygotować listę, z którą powinien zapoznać się każdy.

Lista niepokojących objawów

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 667 nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa. Nie żyje 35 pacjentów zakażonych COVID-19.

Coraz częściej mamy do czynienia z zakażeniami wywołanymi wariantem Omikron. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Niektóre z objawów powinny nas zaniepokoić.

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) postanowiły wyszczególnić pięć symptomów, które są związane z cięższym przebiegiem choroby. Niezbędna może okazać się pomoc medyczna, jeśli mamy:

– problemy z oddychaniem,
– uciążliwy ból lub ucisk w klatce piersiowej,
– nagłe uczucie zmieszania przypominające delirium (pobudzenie, brak koncentracji, dezorientacja),
– bladą, szarą lub niebieskawą skórę, usta lub paznokcie,
– kłopoty ze wstawaniem i obudzeniem się.

Jeśli masz któryś z tych objawów, powinieneś skonsultować się ze specjalistą i za wszelką cenę unikać kontaktu z innymi!

Przekaż tę ważną informację dalej!

Źródło: mirror.co.uk