fot. freepik.com
in

Genialny patent na obieranie jajek. Już nigdy nie zrobisz tego inaczej

Jeśli chcesz szybko obrać jajka, musisz wiedzieć, że istnieje kilka sposobów na to, by ten proces przebiegł bardzo sprawnie. Jakie to metody?

Wiele osób ma problem z obieraniem jajek, ponieważ skorupka przywiera do białka i łamie się, co utrudnia jej ściągnięcie. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych trików, które pozwolą Ci szybko i łatwo obrać jajka.

Obieranie jajek

Obieranie jajek to proces, który wymaga cierpliwości, ale istnieje prosty sposób, który pozwoli Ci go przyspieszyć – i to nie jeden!

W trakcie gotowania jajek dodaj do wody plasterki cytryny. Owoc ten pomoże rozmiękczyć skorupkę, dzięki czemu łatwiej będzie ją ściągnąć. Gdy jajka się ugotują, wyjmij je z wody i stuknij w nie łyżką. Dzięki temu trikowi zaoszczędzisz mnóstwo czasu, który musiałbyś poświęcić na tradycyjne obieranie jajek.

Jeśli nie masz pod ręką cytryny, istnieją inne sposoby, które mogą być równie skuteczne. Możesz dodać pół łyżeczki octu do gotującej się wody, aby ułatwić sobie rozbicie skorupki.

Innym sposobem jest wsypanie pół łyżeczki soli do wody, ale w tym przypadku kluczowe jest, aby jajka leżały w temperaturze pokojowej przynajmniej godzinę przed planowanym gotowaniem.

Możesz też skorzystać z mocy sody oczyszczonej. Wystarczy, że dodasz ją do wody, w której gotujesz jajka.

Soda oczyszczona przyczyni się do zmiękczenia skorupki. Aby to zrobić, dodaj jedną łyżeczkę sody oczyszczonej do litra wody i gotuj jajka w tej mieszance przez około 10-12 minut.

Podziel się tymi sposobami z innymi!