in ,

57-latek otarł się o śmierć przez obgryzanie paznokci. Teraz ostrzega innych przed tym nawykiem

Już nigdy nie będziesz obgryzał paznokci po przeczytaniu tej historii, która powinna stać się lekcją dla tych, którzy nie potrafią oprzeć się temu nałogowi.

57-latek walczył o życie z powodu częstego obgryzania paznokci. Przez ten zły nawyk, Ricky Kennedy otarł się o śmierć. Po zdiagnozowaniu sepsy, Kennedy miał tylko 50% szans na przeżycie.

Na szczęście Kennedy po kilku miesiącach leczenia szpitalnego wrócił do zdrowia. Sepsa rozwija się, gdy organizm reaguje na infekcję atakując inne narządy i tkanki.

Kennedy pierwszy raz zauważył problem, gdy pojawił mu się pęcherzyk na kciuki. Lekarz przepisał mu antybiotyk, aby wyleczyć zakażenie.

Niestety, infekcja szybko rozprzestrzeniła się na klatkę piersiową, ramiona i ręce. Ból stał się tak intensywny, że Kennedy myślał, iż ma atak serca.
Mężczyzna, który cierpi także na cukrzycę typu II, został w końcu wypisany ze szpitala pod koniec roku i kolejne 2 miesiące brał antybiotyki.

Powiedział: „Nie pamiętam niczego, od kiedy po raz pierwszy zabrano mnie do szpitala. Pamiętam tylko, że pytałem pielęgniarkę czy mam umrzeć. To był straszy czas, przez który wpadłem w depresję przez tak długi pobyt w szpitalu. Chciałem tylko wrócić do domu, ale mieliśmy szczęście, że tak wielu ludzi mnie odwiedzało i pomagało wrócić do zdrowia.”

Jego żona po powrocie do domu natychmiast zadzwoniła po karetkę. Infekcja rozprzestrzeniła się na całym ciele. Mężczyzna ledwo mógł oddychać i nie miał siły wstać.
Pani Kennedy powiedziała: „Do czasu, kiedy trafił do szpitala, wszytko rozlało się po ramionach i klatce piersiowej Rickiego. Był w okropnym stanie – nawet nie wiedział ile ma lat, ledwo mógł oddychać czy wstać. Nie sądziłam, że to przetrwa.”

Podczas gdy Kennedy walczy z infekcją, czeka go operacja obojczyka, aby naprawić niektóre szkody wyrządzone przez sepsę.
Całą historię możesz obejrzeć w filmiku poniżej: