fot. freepik.com
in

Dziadek zdradził wnuczkowi trik na obfite plony pomidorów. Tyle to jeszcze nigdy nie zebrał

Mówi się, że ludzie którzy mają rękę do roślin zawsze będą mieć ładniejsze i obfitsze zbiory. My wiemy co zrobić, aby każdy mógł cieszyć się pięknymi uprawami. Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest, że u twojego sąsiada gałązki pomidorów aż uginają się pod ilością owoców, a u ciebie ledwo rosną?

fot.freepik.com

Znamy łatwy sposób na zwiększenie ilości pomidorów i poprawę ich smaku!
Przygotuj 3 litrowy słój. Zalej go 2,6 l niechlorowanej wody i dodaj 100 g rozcieńczonych w ciepłej wodzie drożdży z dodatkiem połowy szklanki cukru.

Słój przykryj gazą lub tetrą i postaw w ciepłym miejscu. Zawartość należy raz na jakiś czas przemieszać. Odżywka do roślin będzie gotowa, gdy zakończy się fermentacja drożdży.

Gotowy roztwór rozcieńczamy z wodą. Jedną szklankę roztworu wlewamy do 10 litrów wody i podlewamy krzaki pomidorów. Nie należy przesadzać z ilością – jeden krzak pomidorów można podlać jednorazowo 1 litrem płynu.

fot.pixabay.com

Takie odżywianie wykonujemy 3 razy podczas wzrostu roślin.
W międzyczasie należy podlewać je wodą, tak jak zwykle. Szybko przekonasz się, jak działa ta naturalna mieszanina.
Dzięki temu pomidory są nie tylko smaczniejsze, a plony bardziej obfite, ale krzaki są też dużo zdrowsze – nie mają plam i lepiej znoszą złą pogodę. Dodatkowo, krzewy pomidorów mogą rodzić owoce nawet przez całą jesień!

unsplash

Innym, równie dobrym sposobem na poprawę jakości pomidorów są krakersy.
Należy wymieszać pokruszone krakersy z popiołem i użyźnić nimi glebę przed sadzeniem roślin. Wystarczy do każdego dołka, w którym będziemy sadzić rośliny dodać jedną garść mieszanki.

Warto połączyć oba te sposoby, aby uzyskać dorodne plony. Zapewniamy, że to działa! Podziel się tymi sposobami z przyjaciółmi, którzy również uprawiają przydomowe ogródki.