in

Takie są konsekwencje spania z kotem w łóżku – Przeczuwałam to, ale teraz nauka potwierdziła!

Życie z kotem pod jednym dachem jest fascynującą i trochę nieprzewidywalną przygodą. Kiedy raz zaprzyjaźnisz się z kotem, pozostajesz mu wierny przez całe życie.

Naukowcy przedstawili 10 udowodnionych faktów na temat obcowania z kotem.

Koegzystencja z kotem wzmacnia serce.

Kota nie sposób nie głaskać, a głaskanie redukuje poziom stresu i niepokoju, które są główną przyczyną zawałów. Właściciele kotów są spokojniejsi i mają zdrowsze serca.

Wsparcie emocjonalne 

Koty są znakomitymi słuchaczami, więc dają swoim właścicielom wsparcie w trudnych chwilach. Właściciele kotów zdecydowanie rzadziej korzystają z terapeutów, rzadziej zmagają się z chorobami o podłożu emocjonalnym depresją czy nerwicą.

Koty… ułatwiają randkowanie 

90% właścicieli kotów chętniej umówi się na randkę z kimś, kto ma kota. Od razu przypisują kandydatowi na partnera wrażliwość i dobre serce i przede wszystkim mają wspólny temat na przełamanie pierwszych lodów.

Właściciele kotów są inteligentniejsi 

Statystyki nie kłamią. Właściciele kotów mają lepsze wykształcenie, a także lepiej rozwiniętą inteligencję emocjonalną. 

5. Kot jest stosunkowo tani w utrzymaniu

Koty jedzą mniej i wymagają mniej zabiegów pielęgnacyjnych w porównaniu z psami.
 

Zmniejsza poczucie osamotnienia

 
Osoby samotne, w które mają kota zdecydowanie słabiej odczuwają samotność.

Uczą pokory

 
Koty stosują zasadę ograniczonego zaufania. Nie będą słuchać bezwzględnie, nie będą tak wierne jak psy. Koty zaufają człowiekowi spokojnemu, uczciwemu, zrównoważonemu i szczeremu. I takiemu, który potrafi pójść na kompromis, gdy kot koniecznie musi postawić na swoim.
 

Z kotem śpi się lepiej

 
Według naukowców lepiej śpi się z kotem niż z partnerem. Kot nie wierci się, nie chrapie, nie zabiera kołdry, nie wstaje w środku nocy, a jednocześnie zaspokaja potrzebę ciepła i bliskości innej istoty.
 
Badania wykazały, że osoby śpiące z kotem są lepiej wyspane i wypoczęte.

Chroni przed alergiami

 
Dzieci, które od początku wychowują się z kotem mają znacznie silniejszy układ odpornościowy, który chroni je przed infekcjami i alergiami. Statystycznie dzieci te chorują mniej i rzadziej są alergikami.
 

Koty mogą uratować nam życie 

 
Odnotowano wiele przypadków, gdy koty wykorzystując znakomity węch i instynkt były w stanie ostrzec swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem.
 

Miłośników kotów nie trzeba do niczego przekonywać, ale może ktoś z waszych znajomych waha się czy przyjąć pod swój dach kota? Prześlijcie mu zatem ten artykuł!

Źródło Fotografii Artykułu: flickr