fot. freepik.com
in

Umierający mają podobne wizje przed śmiercią. Co im się objawia?

Badacz Christopher Kerr zainteresował się tematem snów i halucynacji u ludzi na krawędzi życia, po tym jak jego pacjentka, 72-letnia Mary, zaczęła majaczyć na temat swojego zmarłego dziecka tuż przed swoją śmiercią. Kerr postanowił zbadać, jakie sny i wizje mają umierające osoby i jaka jest ich funkcja.

O czym śnią umierający?

Po tym, jak doktor Kerr zaobserwował nietypowe zachowanie swojej pacjentki, zdecydował się przebadać 66 umierających pacjentów. Badania wykazały, że większość z nich przynajmniej raz doświadczyła niezwykle realistycznych wizji sennych. W ich snach pojawiali się nie tylko zmarli krewni i przyjaciele z dzieciństwa, ale także rodzice, dziadkowie i zwierzęta.

Część pacjentów widziała w swych snach aniołów i Boga, którzy mieli dawać poczucie ukojenia.

Co ciekawe, częstym motywem był też w nich temat podróży. Sny przedśmiertne, jak wynika z badań, miały przede wszystkim charakter uspokajający i pocieszający, przygotowując pacjentów do nieuniknionego odejścia.

Doktor Kerr jest zdania, że taki stan rzeczy wskazuje na zdolność człowieka do samopomocy w trudnych chwilach. Odczuwane przez pacjentów uspokojenie tuż przed odejściem wydaje się więc naturalnym procesem, który może stanowić cenną informację dla ich bliskich, gdyż pomaga zrozumieć, co przeżywają w ostatnich chwilach życia.

Podziel się tą ciekawą informacją z innymi!

Źródło:medonet.pl