in

Lepiej zapisz sobie ten numer. Może uratować twoje dane i pieniądze

Nie ma wątpliwości co do tego, że w dzisiejszych czasach na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo, w wyniku które możemy stracić swoje dane lub pieniądze. Lepiej dmuchać na zimne i zabezpieczyć się na wypadek, gdyby oszuści się nami zainteresowali.

Co jakiś czas słychać o atakach SMS-owych. Co robić w takich sytuacjach? Jak zareagować? O tym powinien wiedzieć każdy.

Warto zapisać sobie w telefonie następujący numer: 799 448 084. Został on uruchomiony przez CERT Polska właśnie po to, by zgłaszać różnego rodzaju naruszenia bezpieczeństwa. Jeśli dostaniemy podejrzane wezwanie do zapłaty za prąd, możemy powiadomić o tym specjalne służby właśnie pod tym numerem.

O tym musisz pamiętać

CERT Polska zbada sprawę, ale żeby tak się stało, musisz przekazać swoje zgłoszenie pod numer 799 448 084, wysyłając SMS-a w niezmienionej formie. Skopiuj podejrzaną wiadomość i „przekaż dalej” do CERT Polska.

Taki krok pozwoli na szybkie działanie i ujawnienie oszustów, a także sprawi, że nie będą oni mogli wysyłać więcej tego rodzaju SMS-ów.

W ostatnim czasie Polacy coraz częściej otrzymują wiadomość z informacją o zadłużeniu i groźbą odcięcia prądu. Kliknięcie linku może przyczynić się do utraty danych i pieniędzy. Lepiej mieć się na baczności!

CERT Polska jest zespołem stworzonym, by reagować na zdarzenia, które naruszają bezpieczeństwo w sieci Internet. Funkcjonuje od 1996 roku.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!