fot. Policja.pl
in

Zaczepiał ludzi z 15-centymetrowym nożem w ręku. Przerażające sceny w centrum miasta

Przerażające sceny w samym sercu Opola. 33-letni mieszkaniec Opola, nietrzeźwy i uzbrojony w 15-centymetrowy nóż, zaczepiał przechodniów. Jego agresywne zachowanie zmusiło policję do użycia gazu obezwładniającego.

Nożownik w centrum Opola?

Zdarzenie miało miejsce 20 Lipca tuż po godz. 20:00, kiedy to do Komendy Miejskiej Policji w Opolu wpłynęło zgłoszenie od pracownika ochrony jednej z miejscowych galerii handlowych. Informacje mówiły o mężczyźnie, który na placu w centrum miasta, straszył przechodniów 15-centymetrowym nożem, zaczepiał ich i wszczynał awantury.

Natychmiastowa reakcja policjantów

Policjanci z Opola natychmiast ruszyli na miejsce. Dzięki szybkiemu ustaleniu rysopisu mężczyzny, mogli skupić się na poszukiwaniach. Wkrótce odnaleźli go na jednej z bocznych ulic centrum miasta. W obliczu bezpośredniego zagrożenia, a z uwagi na brak reakcji mężczyzny na polecenia, mundurowi byli zmuszeni użyć gazu obezwładniającego, co pozwoliło na bezpieczne zatrzymanie agresora.

Zatrzymanie mężczyzny i dalsze postępowanie

Badania wykazały, że mężczyzna był nietrzeźwy, z poziomem alkoholu w organizmie przekraczającym 3 promile. Jego wyjaśnienia były niezrozumiałe i niespójne. W zależności od wyników konsultacji medycznych, 33-latkowi mogą zostać postawione zarzuty, a nawet może zostać wniesiony wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Nagranie z policyjnej kamery pokazuje, jak dramatyczne mogą być wyzwania codziennej służby naszych funkcjonariuszy. Oglądając te materiały, możemy zdać sobie sprawę z trudności i ryzyka, które na co dzień podejmują policjanci, dbając o nasze bezpieczeństwo.

Film z zatrzymania nożownika przez policjantów możemy obejrzeć TUTAJ.

Źródło: Policja.pl