in ,

Na polskich drogach pojawił się nowy znak. Każdy kierowca musi wiedzieć, co oznacza!

Kierowcy muszą zdawać sobie sprawę z ogromnej zmiany. Na polskich drogach pojawiają się nowy znaki, a mianowicie tablice przedstawiające dużą czarną dłoń. Ma ona za zadanie powstrzymywać polskich kierowców przed wjazdem pod prąd na drogę szybkiego ruchu.

Drogowcy są przekonani, że pomoże to w zapobieganiu wielu tragediom. Znamy szczegóły.

Nowe tablice na polskich drogach

Na drogach w Austrii, Niemczech, Słowacji i Chorwacji jakiś czas temu pojawiły się nowe znaki. GDDKiA postanowiła iść ich śladem i wprowadzić go również w naszym kraju, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że formalnie nie jest to znak, tylko tablica informacyjna. Nie oznacza to jednak, że ma mniejszą wartość. Jeśli ją zignorujemy, ryzyko tragedii jest ogromne, zważając na to, że samochody na drodze szybkiego ruchu poruszają się z prędkością 120-140 km/h. Jazda pod prąd stwarza ogromne zagrożenie.

Gdzie możemy spodziewać się znaków?

Polacy mogą zobaczyć już tablice informacyjne na łącznicy węzła Głogów Południe na S3, na węźle Świlcza na S19, na A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl oraz przed granicą Polski z Ukrainą w Korczowej.

Jak informuje GDDKiA, tablic będzie przybywać. Pojawią się one między innymi na węźle Patriotów na S2 w Warszawie, na obwodnicy Wałcza w ciągu S10, czy na węzłach Wypędy, Paszków i Mszczonów na S8.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: moto.pl