in

Już od jutra ogromne utrudnienia dla Polaków. Lepiej wiedzieć, o czym mowa.

Polacy będą musieli pogodzić się z ogromnymi utrudnieniami na koniec miesiąca. Tego nikt się nie spodziewał. Rząd podjął już ostateczną decyzję w sprawie zakazu – lepiej wiedzieć, o czym mowa.

Już od jutra, czyli od 30 września, wejdzie w życie nowy zakaz, który z pewnością utrudni życie wielu Polakom.

Nowy zakaz

Pojawią się zmiany w związku z zakazem lądowania w Polsce samolotów z tych państw, w których wzrasta liczba zakażeń koronawirusem. Chodzi o te, gdzie w przeciągu ostatnich 14 dni liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców przekracza 90.

Rząd informuje jednocześnie, że nowa lista państw nie dotyczy państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie 30 września i będzie obowiązywać do 13 października bieżącego roku.

Od jutra zakazem będzie objęte terytorium: Belize; Bośni i Hercegowiny; Czarnogóry; Federacyjnej Republiki Brazylii; Królestwa Bahrajnu; Izraela; Kataru; Kuwejtu; Libii; Zjednoczonych Emiratów Arabskich; Republiki Argentyńskiej; Republiki Chile; Republiki Ekwadoru; Republiki Indii; Republiki Iraku; Republiki Kolumbii; Republiki Kostaryki; Republiki Libańskiej; Republiki Macedonii Północnej; Republiki Malediwów; Republiki Mołdawii; Republiki Panamy; Republiki Paragwaju; Republiki Peru; Republiki Trynidadu i Tobago; Republiki Zielonego Przylądka; Stanów Zjednoczonych Ameryki; Sułtanatu Omanu; Wspólnoty Bahamów.

Warto zaznaczyć, że współczynnik, według którego została opracowana nowa lista, jest tworzony na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Źródło: Radio Zet