in

Odkryto nową mutację koronawirusa. Jest o wiele bardziej zaraźliwa, badacze są zaniepokojeni.

Na jaw wychodzą niepokojące fakty. Pojawiła się nowa mutacja koronawirusa, którą odkryli badacze z Angoli. Wariant A.VOI.V2 jest o wiele groźniejszy od wszystkich poznanych do tej pory mutacji. Eksperci nie mogą w to uwierzyć, to ogromne zaskoczenie dla wszystkich.

Nowa mutacja została wykryta w Angoli u podróżnych pochodzących z Tanzanii. Mutacja A.VOI.V2 ma aż 31 mutacji w genomie, jak poinformowali badacze pod przewodnictwem Tulio de Oliveiry. To naprawdę coś niewiarygodnego.

“To zdecydowanie jest mutacja, która daje powody do obaw” – tłumaczył na początku kwietnia w czasie konferencji prasowej John Nkengasong, szef panafrykańskiego urzędu ds. zdrowia.

Nowa mutacja koronawirusa

Póki co nie jest pewne, jak groźny jest nowy wariant, jak zareagowałby na szczepionki i jaki byłby przebieg choroby. Naukowcy rozpoczęli badania.

“Jeśli myślicie, że SARS-CoV-2 jest wolno rozwijającym się wirusem, pomyślcie raz jeszcze” – czytamy na Twitterze Kristiany Andersen, ekspertki w dziedzinie infekcji. Kobieta określiła to odkrycie jako “szokujące”.

Póki co najlepiej poznanymi mutacjami są: brytyjska, południowoafrykańska i brazylijska.

Co sądzicie o tym odkryciu? Uważacie, że może okazać się naprawdę wielkim zagrożeniem? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: spektrum.de