in

Czym jest „ukryty Omikron”? Naukowcy alarmują, ten nowy wariant może być o wiele groźniejszy

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. W ostatnich dniach mamy do czynienia z prawdziwymi rekordami zakażeń. Pojawienie się nowego wariantu jest tylko kolejnym powodem do zmartwień. Omikron bardzo niepokoi, a eksperci właśnie przekazali, że pojawił się jego podwariant.

Czy jest groźniejszy od Omikronu? W USA wykryto już 100 przypadków. Nazywany jest on „ukrytym Omikronem” i może być o wiele bardziej zakaźny.

„Nowy wariant Omikrona BA.2 pojawił się już w 40 krajach. W USA potwierdzono już niemal 100 przypadków” – czytamy w „New York Post”.

Naukowcy alarmują

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 57 tys. 262 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej z województw: śląskiego (9 tys. 916), mazowieckiego (8 tys. 262), wielkopolskiego (4 tys. 935). Zmarło 271 zakażonych COVID-19.

Wariant BA.2 to jeden z co najmniej czterech potomków Omikronu. Trudno go wykryć przez testy PCR, dlatego nazywa się go „ukrytym”.

W Danii podwariant ten jest już dominującym, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa. Naukowcy podkreślają, że może okazać się ogromnym zagrożeniem i radzić sobie z uzyskaną w społeczeństwach odpornością.

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje – BA.2 rozprzestrzenia się w wielu państwach i może być o wiele bardziej zakaźny niż Omikron BA.1.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl