fot. freepik,tiktok/my_princess_brand
in

Nowy trend na pierwszą komunię świętą. „Stanowcza przesada” – komentują internauci

Pierwsza komunia święta to ważne wydarzenie o charakterze religijnym, podczas którego dzieci przyjmują sakrament Eucharystii. Tradycyjnie dzieci przygotowują się do tego dnia, ubierając się elegancko i skromnie, aby podkreślić duchową wartość tego wydarzenia. Niestety, nie wszyscy rodzice przestrzegają tych zasad. Dla niektórych, komunia staje się pretekstem do przyciągnięcia uwagi, a efekt tego można zaobserwować w rosnącej popularności komunijnych sukien balowych, które kosztują tysiące i są niezwykle okazałe, przypominając suknie ślubne.

Nowy trend na pierwszą komunię świętą

Pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka, a z nim wiążą się liczne zwyczaje i tradycje. Skromne, białe stroje dzieci symbolizują ich czystość, niewinność i skromność. Chłopcy noszą białe alby lub garnitury, a dziewczynki – proste sukienki lub tuniki z narzutką na ramionach.

Jednak skromny i minimalistyczny strój nie zawsze jest po myśli niektórych rodziców. W odpowiedzi na ich oczekiwania, irlandzka firma Koko Collections postanowiła wprowadzić do swojej oferty bardziej ekstrawaganckie i bogato zdobione sukienki komunijne. Marka, znana z produkcji sukien ślubnych, oferuje teraz okazałe kreacje dla dziewczynek na komunię, w których wyglądają one niczym małe panny młode.

Koko Collections promuje swoje kontrowersyjne stroje komunijne, między innymi na platformie TikTok. W nagraniach prezentujących ofertę firmy, dziewczynki występują w olśniewających sukniach, welonach i błyszczących opaskach na głowie, przypominających korony. Warto zauważyć, że ceny sukienek nie są podane, a stylizacje są dobierane indywidualnie w czasie konsultacji ze stylistką.

@my_princess_brand

2023 Communion Collections NOW Available Exclusively in-store🔥 SPECIAL Offer: Only taking orders for mom’s outfits until December! Use link to book an appointment: https://MyPrincessAppointment.as.me/2023-Communion-Appointment

♬ I am – L'Oréal Paris

Co na to internauci?

Reakcje internautów na te kontrowersyjne kreacje są podzielone. Pod filmem reklamowym Koko Collections można znaleźć zarówno krytyczne, jak i pozytywne komentarze. Niektórzy rodzice, oburzeni takimi strojami dla swoich dziewczynek, pytają: „Co to ma wspólnego z wiarą katolicką?”. Inni komentują, że to „stanowcza przesada”.

Z drugiej strony, nie brakuje także pozytywnych opinii. Niektóre mamy zachwycone widokiem dziewczyn w takich sukniach, twierdzą, że gdyby tylko mogły, zamówiłyby taką kreację dla swoich córek.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że pierwsza komunia święta to przede wszystkim wydarzenie duchowe i religijne, a nie konkurs na najpiękniejszą suknię. Ostatecznie decyzja należy do rodziców, ale warto zastanowić się, jaki przekaz chcemy przekazać naszym dzieciom w tak ważnym dniu.

Źródło: radiozet.pl