in

Minister Edukacji zdradził smutną prawdę. Tysiące rodziców wpadnie w szał.

Bardzo możliwe, że uczniowie nie wrócą do szkoły po wakacjach. Ministerstwo Edukacji zapowiedziało możliwość nauczania zdalnego w przyszłym roku szkolnym, biorąc pod uwagę sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

,,Przygotowujemy różne warianty” – podkreśla Dariusz Piontkowski na antenie Radia Plus.

Teraz pewnym jest, że dzieci nie wrócą już do szkół aż do wakacji. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zniwelowanie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
,,Do 26 czerwca br. przedłużyliśmy przerwę w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość” – możemy dowiedzieć się z oświadczenia ministerstwa edukacji.

Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach?

Nie ma wątpliwości co do tego, że trzeba być gotowym na możliwość kontynuowania nauczania zdalnego w przyszłym roku szkolnym. Pomimo poluzowania obostrzeń, problem koronawirusa w naszym kraju nadal jest obecny, a eksperci są przekonani, co do nadejścia drugiej fali.

Dariusz Piontkowski w rozmowie z dziennikarzem Radia Plus powiedział coś, co zaskoczy wielu z nas:

,,Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne. Do kształcenia na odległość przygotowani są nauczyciele i uczniowie”

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: radiozet.pl