in

Zdjęcie z Rosji obiegło sieć. Nie do wiary, co ma na sobie rosyjski żandarm

Działania Władimira Putina są popierane przez sporą część Rosjan, jednak znajdują się też tacy, którzy jawnie się im sprzeciwiają. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia małych naklejek na radiowozach i kurtkach funkcjonariuszy policji.

Protestantom nie brakuje pomysłów na to, jak wyrazić swoją niechęć do „operacji specjalnej”. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Antywojenne naklejki

Niezależne Centrum Lewady pod koniec marca zajęło się przeprowadzeniem sondażu na temat poparcia dla Putina w Rosji – aż 86 proc. ludzi uważa, że ich prezydent postępuje słusznie.

Nie każdy Rosjanin jest jednak zadowolony z działań swojej ojczyzny. Protestujących nie brakuje, a im więcej ich jest, tym więcej także ciekawych pomysłów na wyrażenie swojego sprzeciwu.

Jednym z rozwiązań okazały się naklejki, które Rosjanie przyklejają do kurtek policjantów i do radiowozów. Do sieci trafiły zdjęcia z Moskwy. Zostały one opublikowane przez feministyczny ruch antywojenny.

„Putin zhańbił 9 maja” – brzmi napis na naklejce, będący nawiązaniem do tegorocznych obchodów Dnia Zwycięstwa.

Akcja ta została opublikowana przez Kevina Rothrocka, niezależnego dziennikarza portalu Meduza, który monitoruje rosyjskie media. Uważa on, że to słuszna inicjatywa.

„Mały, ale śmiały akt obywatelskiego nieposłuszeństwa” – komentuje.

Źródło: popularne.pl