in

Będziemy płacić za rozmowy, które się nie odbyły? Rząd chce wprowadzić nowy podatek.

W rządzie pojawił się nowy pomysł na podatek. Większość Polaków z pewnością złapie się za głowę, gdy dowie się, o czym mowa.

Jak się okazuje, niewykorzystane środki z kart od operatorów telefonicznych miałyby trafiać do skarbu państwa. Przepisy te miałyby pozwolić na przejęcie tych pieniędzy od operatora sieci.

Podatek od rozmów, które się nie odbyły

Do tej pory, jeśli nie wykorzystaliśmy swoich środków przed upływem terminu ważności, były one przejmowane przez operatora. Telekomy od jakiegoś czasu jednak zwracają niewykorzystane środki z prepaidów z obawy przed UOKiK-iem, jeśli klient się o to upomni.

Jak czytamy na portalu Money, nowe przepisy miałyby pozwolić rządowi na przejęcie tych środków, o których zwrot klienci nie poproszą w przeciągu pół roku.

Takie środki przejmie Skarb Państwa, a mianowicie – Fundusz Szerokopasmowy, który będzie miał za zadanie między innymi „wspierać rozwój podaży i popytu na nowoczesne usługi łączności elektronicznej”.

Podatek od rozmów, które się nie odbyły, będzie przynosił kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, a nawet ponad 100 mln złotych dla budżetu państwa, jak sądzą niektórzy. Trzeba przyznać, że to naprawdę olbrzymie kwoty!

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

źródło: innpoland.pl