in

Już od 1 września czeka nas nowy obowiązek – Polacy „muszą się otrząsnąć”

Cały czas musimy mierzyć się z nowymi zmianami. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która wciąż bardzo niepokoi i spędza sen z powiek ludziom na całym świecie.

Od września wchodzi w życie nowe rozporządzenie, które będzie dotyczyło wielu Polaków. O czym mowa i na co trzeba być przygotowanym? Warto to wiedzieć!

W związku z przyrostem zakażeń, jaki możemy zaobserwować od zeszłego tygodnia, rząd był zmuszony podjąć odpowiednie kroki. I tak oto już od 1 września Polacy mogą spodziewać się nowego obowiązku. Z pewnością nikt nie będzie z tego zadowolony!

Rząd zapowiada ogromne zmiany

Konferencja prasowa, w której wzięli udział wiceminister Janusz Cieszyński i minister zdrowia, Łukasz Szumowski, stała się zapowiedzią wielu zmian dla Polaków. Podczas niej minister zdrowia zaapelował do wszystkich, „by otrząsnąć się” i nosić maseczki w komunikacji miejskiej, sklepach, aptekach, w urzędach i w pozostałych miejscach, w których niemożliwym jest zachowanie bezpiecznego dystansu.

Rząd zapowiedział także ogromną zmianę dla wielu z nas – od 1 września bieżącego roku każdy, kto posiada zaświadczenie o tym, że posiada medyczne przeciwwskazania, by nie nosić maseczki ochronnej, będzie musiał je ze sobą mieć i okazać je podczas kontroli.

W praktyce oznacza to, że ci, którzy twierdzą, że nie mogą nosić maseczki ochronnej z powodów zdrowotnych, będą musieli mieć na to potwierdzenie i nie będzie mogło skończyć się ono na samych słowach. Łukasz Szumowski podkreśla, że każdy, kto odczuwa dyskomfort z powodu noszenia maseczki, może założyć przyłbicę.

„Nie ma czegoś takiego, jak medyczne przeciwwskazania do zasłaniania nosa i ust. Jeśli ktoś nie nosi maski, proszę nosić przyłbicę. Chcielibyśmy, żeby to weszło w nawyk, dopóki nie będziemy mieli leku, szczepionki” – tłumaczy Łukasz Szumowski.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło:pikio.pl