in

Minister edukacji informuje o nowym obowiązku dla uczniów – Każdy musi go przestrzegać!

Uczniowie, którzy wracają do szkół 1 września, muszą liczyć się z pewnym obowiązkiem, który ogłosił minister edukacji. Nowy przepis ma zapewnić bezpieczeństwo w czasie pandemii koronawirusa – niektórzy mogą być z tego bardzo niezadowoleni, jednak ostateczna decyzja została już podjęta. O czym muszą wiedzieć uczniowie?

Coraz częściej pojawiają się nowe informacje dotyczące powrotu do szkół. Aż ciężko za nimi nadążyć. Jedno jest pewne – uczniowie, rodzice i nauczyciele będą musieli stanąć przed ciężkim zadaniem. Szef MEN przekazał właśnie informację na temat nowego obowiązku.

Uczniowie z maseczkami

Uczniowie nie będą musieli nosić maseczek na korytarzach, ale za to będą musieli korzystając z transportu publicznego lub gimbusa.

„Uczniowie, którzy będą korzystali z tego transportu publicznego czy gimbusa, będą mieli obowiązek zakrywania nosa i ust. Kierowca będzie miał prawo nie wpuścić ucznia, jeżeli ten nie będzie miał maseczki czy innej przesłony” — przekazał na konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Pojawiły się także informacje dotyczące wytycznych podczas transportu uczniów do szkół.

„Wytyczne dotyczące transportu publicznego są ważne głównie z punktu widzenia gmin wiejskich, które zobowiązane są do tego, aby zorganizować transport uczniów do szkół. Zgodnie z tymi wytycznymi, firma przewożąca jest zobowiązana do tego, żeby dezynfekować autobus. Na koniec dnia [przeprowadzone zostanie — przyp.red.] ozonowanie, aby autobus był bezpieczny” — informuje dalej minister edukacji.

Należy dodać, że w strefach żółtych i zielonych wszystkie miejsca siedzące mogą być zajęte. Ustaleń dokonano razem z ministrem infrastruktury oraz głównym inspektorem sanitarnym.

Przekaż tę ważną wiadomość dalej!

Źródło: polsatnews.pl