fot. facebook, tiktok/@mitty_89
in

Usłyszała od lekarza, że to niegroźna wysypka. Niedługo potem amputowano jej nogę

Pewna 32-latka najpierw zauważyła u siebie wysypkę, a potem na jej ciele dodatkowo pojawił się guzek. Początkowo nikt nie przypuszczał, że jest to coś groźnego, jednak ostatecznie kobieta musiała mieć amputowaną nogę.

Okazało się, że jest chora na złośliwy nowotwór. Z pozoru błahe objawy okazały się być czymś śmiertelnie niebezpiecznym.

Gdy kobieta usłyszała, że straci nogę, postanowiła przed amputacją pojechać na wakacje.

„Ostatniego dnia kąpałam się w oceanie i chodziłam tak często, jak to było możliwe” – zwierza się.

Mitera Balkaran nie spodziewała się, że zwykła wysypka będzie objawem groźnego nowotworu. Początkowo udała się do lekarza rodzinnego, który stwierdził, że jest to konsekwencją stresu w pracy. Sześć tygodni później wysypka zamieniła się w mały, bezbolesny guzek. Oprócz tego pojawiła się: utrzymującą się od miesiąca gorączka, przewlekłe zmęczenie i zaburzenia czucia w nodze. Kobieta wiedziała, że nie może czekać. Po raz kolejny wybrała się do specjalisty.

USG oraz rezonans magnetyczny wystarczyły, by okazało się, że Mitera ma jedną z postaci mięsaka, nowotworu tkanek miękkich.

Niezróżnicowany mięsak pleomorficzny, czyli niezróżnicowany mięsak wielopostaciowy (ang. undifferentiated pleomorphic sarcoma, UPS) to złośliwy nowotwór, który pojawia się zwykle pomiędzy 50. a 70. rokiem życia. Atakuje on przede wszystkim tułowie, kończyny, szyję, głowę czy też przestrzeń zaotrzewnową. Objawy, jakie daje, to również opuchlizna stawów lub niedokrwistość.

„Często zastanawiam się, czy gdyby pierwszy lekarz potraktował mnie poważnie, udałoby się ocalić nogę?” – zastanawia się 32-latka.

@mity_89 #leg #amputation #cancer #sarcoma #fyp #foryoupage #chemo ♬ Running Up That Hill (A Deal With God) – Kate Bush

Walka o spokojne jutro

Kobieta poddała się intensywnej terapii, jednak to nie wystarczyło – nowotwór znów dał o sobie znać.

„Byłam w szoku. Poszłam na konsultację z najgorszymi scenariuszami w mojej głowie, ale amputacja nigdy nie przyszła mi do głowy” – mówi.

„Zachowałam kamienną twarz, ale rozpłakałam się, gdy tylko wróciłam do domu po wizycie” – dodaje.

Parę dni później kobieta uznała, że jedzie na wakacje do Grecji. Chciała wykorzystać ten czas najlepiej, jak tylko potrafiła.

„To był dla mnie emocjonalny rollercoaster. Patrzyłam na nogi wszystkich dookoła i myślałam, jakie mają szczęście” – wyjaśnia.

Po powrocie z podróży poddała się amputacji nogi. Przed kobietą 18 tygodni chemioterapii i operacja usunięcia przerzutów obecnych m.in. w płucach. Po tym wszystkim musi mieć dopasowaną protezę. Konieczna będzie także rehabilitacja. Na końcu tej drogi czeka ją dopasowanie protezy i rehabilitacja.

@mity_89 #amputee #sarcoma #cancer #fuckcancer #fyp #foryoupage #cancerawareness #funny ♬ omg hes dead no gangnam style ireland holman – ireland 🌻

Mitera założyła profil w mediach społecznościowych, w którym dokumentuje swoją „drogę”, którą musi przebyć w wyniku choroby. Uważa, że to bardzo potrzebne, ponieważ wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest mięsak.

źródło: wp.pl