in ,

Rodzice porzucili noworodka na śmietniku. Powód jest rozbrajający, po prostu nie mieści się w głowie

Noworodek został wyrzucony przez swoich rodziców na śmietnik. Znalazła go osoba sprzątająca, która natychmiast powiadomiła policję o tym zajściu. Powód, dla którego dziecko znalazło się pośród śmieci odbiera mowę. Jak się okazuje, rodzice byli nim rozczarowani.

Nawet nie dali mu imienia, a już zdecydowali, że muszą się go pozbyć. Ojciec porzucił zawiniątko z noworodkiem, myśląc, że nikt go nie odkryje.

Całe szczęście, znalazł go sprzątacz, a rodzicom grozi surowa kara – ojciec dziecka tłumaczył się w naprawdę absurdalny sposób. Aż ciężko uwierzyć w to, że rodzice mieli taki powód, by wyrzucić swoje własne dziecko.

Prawda, która mrozi krew w żyłach

Do zdarzenia doszło w mieście Dongguan w południowej prowincji Chin – Guangdong. Sprzątacz odnalazł noworodka w stercie ubrań tuż obok kosza na śmieci. Dziecko nie miało nawet odciętej pępowiny. Można sobie tylko wyobrazić, jak mężczyzna musiał być przerażony tym odkryciem. Natychmiast zadzwonił po pomoc.

Szybko wyszło na jaw, że noworodek został porzucony przez rodziców. Udało się do nich dotrzeć dzięki nagraniu z monitoringu, na którym można było zobaczyć, jak ojciec niesie dziecko, zostawia je w brudnym kontenerze i odchodzi jak gdyby nigdy nic. Policja po odnalezieniu rodziców zabrała ich na przesłuchanie i od razu zapytała, dlaczego tak zrobili.

Okazało się, że rodzice rozczarowali się płcią dziecka. Chcieli mieć synka, jednak ostatecznie mama urodziła córeczkę. Postanowili więc ją wyrzucić, ponieważ „nie mogli sobie pozwolić na całkowite wychowanie trójki dzieci”. Para ma już dwie starsze córki. Ich marzeniem był chłopiec. Dziewczynka nie dostała nawet imienia, ojciec od razu wyniósł ją na śmietnik.

„Moje marzenie legło w gruzach” – tłumaczy się ojciec.

Rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za porzucenia dziecka. Noworodek trafił do szpitala, na szczęście cały i zdrowy, a następnie do lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Źródło: Radio Zet