in

Chihuahua widzi noworodka po raz pierwszy. Jej niespodziewana reakcja zaskoczyła właścicieli.

Eddie i Yvonne byli zachwyceni, gdy dowiedzieli się, że spodziewają się dziecka. Mimo, że mieszka z nimi chihuahua, Quica. Zadziorna chihuahua pilnowała brzucha Yvonne przez dziewięć miesięcy, atakując każdego, kto podszedł zbyt blisko lub zbyt szybko.

Była strażniczką ciężarnej mamusi!

Kiedy więc dziecko się urodziło i Eddie i Yvonne zabrali swojego chłopca, Nicholasa do domu, byli nieco zdenerwowani. Czy Quica będzie szczęśliwa widząc swojego nowego ludzkiego brata? A może będzie zazdrosna?

Według American Kennel Club, istnieje kilka metod na wprowadzanie nowego członka rodziny. Najprostszym sposobem jest dać psu szansę na aklimatyzację. W dniach następujących po urodzeniu dziecka, zaleca się przyniesienie do domu ubranka dziecka lub jego koca. Pozwolić powąchać przedmiot i przytulać go. Kolejna rzecz, aby dać swojemu psu dziecko. Nie zmuszaj dziecka do tego – daj im przestrzeń i czas na oswojenie nowych zapachów, widoków i odgłosów.


 
Nicholas w towarzystwie psiej siostry.
 
To był moment, na który czekali mając nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze!
 
Zamiast warknąć na dziecko, Quica przewróciła się na grzbiet, jakby chciała powiedzieć: „Cześć, nie mam nic przeciwko!” Mama wydała z siebie głębokie westchnienie ulgi, a tata się roześmiał. Nie było się czym martwić! Przyjrzyj się temu serdecznemu wprowadzeniu na filmiku poniżej. Quica i Nicholas będą bez wątpienia najlepszymi przyjaciółmi.