in

10-latek dostał na prezent wyjątkowe okulary. Nie spodziewał się, że totalnie zmienią jego życie

Czasem tak niewiele potrzeba, aby dać komuś szczęście, którego się nie spodziewa.

Xawier Mc Coury z pozoru jest zwyczajnym dzieckiem, które absolutnie niczym nie wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Uśmiechnięty, radosny i zawsze pomocny innym – właściwie nic nie świadczy o tym, że ten chłopiec ma problem, który gasi w nim dziecięcy entuzjazm. Mało kto wie, że Xawier jest daltonistą.

Większość z nas uważa, że daltoniści nie odróżniają żadnych kolorów, widząc świat na biało-czarno. Tym czasem to nieprawda, gdyż osoby borykające się z takich schorzeniem, mają problemy z odróżnieniem od siebie barwy zielonej, żółtej, pomarańczowej i czerwonej. Choć nie jest to dolegliwość, która wpływa na jego rozwój, bycie daltonistą może odbierać liczne radości, których doświadczają inni ludzie. Ciocia chłopca postanowiła jednak dać mu coś wyjątkowego, co sprawi, że jego świat nabierze nowych kolorów – i to dosłownie.

Zdecydowała się na zakup niezwykle nowoczesnych okularów, dostosowanych właśnie dla osób z problemem daltonizmu. Dzięki nim, każdy człowiek, który je założy może widzieć dotąd niewidziane kolory – właśnie pomarańczy, żółci, zieleni czy czerwieni. Tak technologiczna „zabawka” potrafi przynieść wiele radości, jednak ciocia nie spodziewała się, że ta radość stanie się wyrazem poprzez łzy szczęścia.

Jak widać na załączonym filmiku Xawierowi bardzo spodobał się prezent ukochanej cioci. Dzięki niemu spojrzał na świat pierwszy raz w zupełnie inny sposób. Kilka minut zarejestrowane przez telefon komórkowy pokazuje, jak niewiele potrzeba do uzyskania pełni szczęścia. Tym bardziej, jeśli mowa o dziecięcym szczęściu! Jesteśmy mocno wzruszeni, oglądając poniższe nagranie.