in

Nowe zasady w szkołach od 1 września. O tym musi wiedzieć każdy rodzic.

Jak już wiadomo, 1 września uczniowie mają wrócić do szkół, ale na określonych wcześniej zasadach mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Było to zapowiadane przez ministra edukacji i nauki, Przemysława Czarnka, jak i przez ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. W końcu poznaliśmy szczegóły.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele będą musieli przyzwyczaić się do ogromnych zmian, które lada moment pojawią się w ich życiu.

Nowe zasady w związku z powrotem do szkół

W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym Ministerstwo Edukacji i Nauki alarmuje, aby każdy w miarę możliwości przyjął jak najszybciej szczepionkę przeciwko COVID-19, ponieważ to jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Placówki szkolne muszą być odpowiednio dezynfekowane – mają o to dbać zarówno nauczyciele, jak i personel szkoły. Sale będą odkażane przed zajęciami i po zajęciach. Ławki muszą być od siebie oddalone o 1,5 metra.

Bardzo ważne jest także noszenie maseczek, przede wszystkim w tych częściach, które są wspólne, a w których nie ma możliwości zachowania dystansu.

Konieczne będzie wietrzenie sal przed i po zajęciach. Każdy będzie musiał często myć i dezynfekować ręce.

W każdej placówce powinien znaleźć się termometr bezdotykowy, aby zawsze można było sprawdzić, czy przypadkiem ktoś nie ma gorączki.

Ci, którzy będą mieć objawy zakażenia, nie będą mogli wejść na teren szkoły. Poza tym Ministerstwo zaleca rezygnację z korzystania z transportu publicznego.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Fakt