in

Już od soboty nowe zakazy i ogromne kary – zmiany dotkną każdego. Lepiej wiedzieć, o czym mowa

Minister Zdrowia przerwał milczenie – jak się okazuje, obostrzenia, których obawiali się Polacy, wejdą szybciej niż ktokolwiek się tego spodziewał. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusza do podjęcia odpowiednich kroków. Nowe zakazy i ogromne kary wejdą w życie już za kilka dni, ostateczna decyzja została już podjęta.

Minister Zdrowia i Komendant Główny Policji przekazali szokujące informacje podczas konferencji odnośnie nowych obostrzeń sanitarnych w Polsce. Tego Polacy nie przewidzieli – za niestosowanie się do obowiązujących przepisów, będzie trzeba słono zapłacić.

Nowe obostrzenia już niebawem

Minister Zdrowia podczas konferencji opowiedział o pakiecie „Zero tolerancji” dla nieprzestrzegania obostrzeń i zasad życia społecznego. W dobie koronawirusa nie możemy pozwolić sobie na egoizm. Każdy musi pamiętać zarówno o swoim bezpieczeństwie, jak i bezpieczeństwie ludzi wokół siebie. To, czy nowe zasady są przestrzegane, będzie kontrolować policja.

Założenia pakietu „Zero Tolerancji”

Już od soboty, 10 października, czekają nas kolosalne zmiany.

Tam gdzie jest konieczna maseczka, osoba może wejść bez zakrytego nosa i ust tylko w przypadku, gdy posiada przy sobie zaświadczenie lub dokument, z którego jasno wynika, że korzystanie ze środków ochronnych nie jest możliwe. Osoby zdrowe, nieposiadające takiego zaświadczenia, są zobowiązane do noszenia maseczki, inaczej zostaną ukarani.

Zmiany będą dotyczyć również zgromadzeń publicznych. Odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. Będzie to kontrolowane przez policję.

Liczba uczestników zgromadzeń nie może być większa niż 150 osób.

Będzie obowiązywać zakaz udostępniania miejsc do tańczenia w lokalach gastronomicznych lub innych zamkniętych przestrzeniach. Za złamanie zakazu właściciele zostaną ukarani.

Łamanie obostrzeń dotyczących zakrywania ust i nosa, a także zgromadzeń wiązać się będzie z karą finansową do 500 zł lub karą administracyjną.

W czerwonej strefie lokale gastronomiczne będą czynne tylko do godziny 22.

Od 10 października konieczne będzie noszenie maseczki na otwartej przestrzeni także w strefie żółtej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie miało za zadanie rozsyłanie alertów informujących o wprowadzeniu konkretnej strefy: żółtej lub czerwonej.

Źródło: Polsat News, wyborcza.pl