in

Dodatkowe pieniądze dla każdego gospodarstwa domowego? Rząd zdradził szczegóły.

Premier Mateusz Morawiecki postanowił przekazać Polakom informację, która zaskoczy każdego. Mowa tutaj o dodatkowych 100 złotych do budżetu domowego. Znamy szczegóły.

Rząd planuje pomoc w wymianie milionów dekoderów telewizyjnych. Cel? Polacy dzięki temu nie utracą dostępu do naziemnej telewizji cyfrowej po zmianie technologii. Taka inwestycja będzie kosztować 270 milionów złotych.

Projekt ustawy jest już skończony i niebawem trafi do parlamentu. Lada dzień może wejść w życie?

Dodatkowe 100 zł

Zmiana technologii zmusiła rząd do szukania konkretnych działań. Nowy sposób nadawania telewizji naziemnej stał się faktem i będziemy mieć z nim do czynienia już od przyszłego roku – system DVB-T zmieni się w DVB-T2.

Dodatkowe 100 złotych miałoby być dla Polaków pomocą przy zakupie nowego dekodera. Świadczenie to będzie przeznaczone tylko na ten cel i można będzie skorzystać z niego tylko raz. Nie będzie to gotówka, więc jeśli „coś zostanie”, nie będziemy mogli tego przeznaczyć na coś innego.

Bon będzie możliwy do wykorzystania przez Polaków do końca 2022 roku. Na jedno gospodarstwo domowe tylko jeden członek rodziny będzie mógł z niego skorzystać. Konieczne będzie podpisanie oświadczenia, że z bonu nie skorzystał już nikt inny.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: wiadomosci.wp.pl