in

Listonosze z nową misją od Poczty Polskiej. Kiedy zapukają do drzwi, będziesz w niemałym szoku

Poczta Polska zdecydowała się na wprowadzenie nieoczywistych rozwiązań. Możemy wśród nich wyróżnić Mobilnego Bankowca, w ramach którego listonosze będą przedstawiać oferty kredytowe Polakom. Bank Pocztowy cały czas dąży do unowocześnienia i zapewnienia wygody.

Nowe rozwiązania

Poczta Polska razem z Bankiem Pocztowym postanowiły wprowadzić nowy projekt. Dzięki niemu 9,5 tys. listonoszy dostanie tablety i zacznie pukać do drzwi Polaków, oferując kredyty. Będą oni sporządzać listę osób zainteresowanych i przedstawiać wstępne informacje. Później dane zostaną przesłane do doradców kredytowych, którzy będą kontaktować się z zainteresowanymi w celu umówienia się na spotkanie i podpisanie umowy kredytowej.

Jak informuje portal cashless.pl, nowy projekt Poczty Polskiej przyczynił się do zwiększenia wartości udzielonych kredytów konsumpcyjnych o ponad 300 tys. zł tylko w sierpniu 2020 r. Pracownicy Poczty Polskiej dostaną prowizję, jeśli dojdzie do podpisania umowy przez klienta. Może być to rozwiązanie szczególnie pomocne dla tych, którzy na co dzień nie korzystają z bankowości internetowej i mobilnej.

To nie jedyny pomysł, który został w ostatnim czasie wdrożony przez Bank Polski. We wrześniu miała pojawić się możliwość dokonywania płatności przy pomocy BLIK. Klienci do tej pory oczekują na to ciekawe rozwiązanie.

Prawdziwym przełomem ma być jednak projekt Lady Robot, polegający na wprowadzeniu robotyzacji. Na obecną chwilę mamy do czynienia z czterema robotami, wykonującymi obowiązki pracowników np. aktualizację danych dotyczących konkretnych oddziałów, wycenianie jednostki funduszy inwestycyjnych i przeliczanie prowizji od klientów.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: biznesinfo.pl