in

Ogromne zmiany w restrykcjach. Rząd ogłosił nawet 3 tygodnie kwarantanny!

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i sprawiła, że musieliśmy przyzwyczaić się do zasad mających zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Jedną z takich zasad jest oczywiście konieczność odbycia kwarantanny w przypadku kontaktu z osobą zarażoną. Jak się okazuje, może ona zostać wydłużona dla pewnej grupy osób.

Każdy, kto będzie miał kontakt z groźnym wariantem COVID-19, musi liczyć się z tym, że kwarantanna będzie wynosić nawet do 21 dni. Polacy przecierają oczy ze zdumienia. Takiej zmiany nikt się nie spodziewał.

Ogromne zmiany w życiu Polaków

„W przypadku narażenia na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 o nieustalonej charakterystyce epidemiologicznej lub klinicznej albo podwyższonej zaraźliwości, lub zjadliwości w stosunku do wariantu dominującego w danym okresie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, albo styczności ze źródłem zakażenia, albo zakażenia, państwowy powiatowy inspektor sanitarny może decydować o wydłużeniu czasu trwania kwarantanny, izolacji albo izolacji w warunkach domowych do 21 dni” – poinformował resort zdrowia.

To, które warianty są tzw. alertowymi, a który z nich jest dominujący, będzie przekazywane państwowym inspektorom sanitarnym przez MZ i GIS.

Oprócz tego nowela ustawy przewiduje zmiany dla tych, którzy mieszkają z kimś, kto musi przejść obowiązkową kwarantannę. Dla domownika jej czas będzie wynosił 7 dni od zakończenia izolacji czy też pojawienia się negatywnego wyniku testu molekularnego.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: politykazdrowotna.com