fot.freepik.com
in ,

Jeszcze łatwiej będzie można stracić prawo jazdy. Nadchodzą nowe przepisy

UE wprowadza nowe przepisy drogowe mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Według doniesień portalu hna.de, kierowcy przekraczający prędkość lub łamiący przepisy dotyczące parkowania w innych krajach UE, będą teraz narażeni na surowsze kary.

Nowe przepisy UE dotyczące wykroczeń drogowych

Ponad 40% transgranicznych wykroczeń drogowych w UE pozostaje bezkarnych, co zmusiło Unię Europejską do wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów. Jednym z celów jest ułatwienie transgranicznej współpracy organów ścigania.

Kierowcy, którzy dopuścili się szczególnie poważnych wykroczeń, takich jak przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h lub spowodowanie wypadku z ofiarami śmiertelnymi lub rannymi, będą tracili prawo jazdy nie tylko w kraju, w którym dopuścili się wykroczenia, ale w całej UE.

Nowe przepisy mają również na celu zwiększenie ostrożności kierowców na drodze, szczególnie podczas wakacji. Kierowcy powinni być bardziej świadomi przepisów i bardziej ostrożni, aby uniknąć wykroczeń i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dzięki tym zmianom, drogi w całej Europie mają stać się bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników.

Oto dalsze plany UE dotyczące prawa jazdy

– W przyszłości kierowcy powinni mieć możliwość okazania prawa jazdy na telefonie komórkowym podczas kontroli drogowej lub przy wynajmie samochodu
– Młodzi ludzie powinni mieć możliwość uzyskania prawa jazdy w wieku 17 lat i zdobywania doświadczenia poprzez prowadzenie pojazdu z osobą towarzyszącą
– Seniorzy powinni udowadniać swoją zdrowotną zdolność do kierowania pojazdami od 70 roku życia

Źródło: RUHR24.de, PolskiObserwator.de