fot.freepik.com
in

Rząd ma nowe przepisy dla kierowców. Niektórym aż ciężko uwierzyć w ten pomysł.

Rząd zaproponował zmiany, które bezpośrednio dotyczą kierowców i które każdy z nich odczuje. Co ciekawe, nowe ustawy nie mają niczego zakazywać, ale raczej ułatwić. Oczywiście nie wszyscy będą zadowoleni z tego pomysłu. O czym mowa?

Nowe przepisy dla kierowców

Jeśli tylko dojdzie do tego, że przepisy wejdą w życie, każdy kierowca będzie mógł odetchnąć z ulgą. Zmiany dotyczą rządowych formalności i mają zostać uchwalone jeszcze przed rozpoczęciem wakacji. Dojdzie do zniesienia karty pojazdów i nalepek kontrolnych na szybach. Poza tym kierowcy będą mogli zmienić numery rejestracyjne w czasie przerejestrowania, a także dokonać pierwszej rejestracji przez internet. Eksperci liczą na to, że pomysł zostanie rozszerzony na skutery, naczepy i przyczepy.

Są jednak dwie grupy osób, które do końca nie będą przekonane do tego pomysłu.

Pierwszą z dwóch grup jest stowarzyszenie komisów, które, owszem, popiera projekt, jednak domaga się pewnych poprawek. Według nich jest on dogodny tylko dla tych kierowców, którzy mają nowe samochody. W projekcie powinna zostać uwzględniona możliwość rejestracji samochodu bez bezpośredniego kontaktu z petentem.

Drugą grupą jest Związek Powiatów Polskich. Według niego nie każdy powiat jest w stanie utrzymać wydział komunikacji. Poza tym nalepki kontrolne ich zdaniem nie powinny być wycofywane, ponieważ ułatwiają rozpoznanie kierowcy, jeśli np. jeździł bez tablic rejestracyjnych bądź na kradzionych rejestracjach.

A co ty sądzisz o tym pomyśle? Daj znać w komentarzu!

Źródło: Wirtualna Polska