in

Niedługo wejdą nowe przepisy. Każdy kierowca musi to wiedzieć – można łatwo stracić prawo jazdy!

Każdy kierowca powinien być świadomy tego, że w życie wchodzą nowe przepisy, których nieznajomość może słono kosztować. Prawdopodobnie będą obowiązywać już od wakacji. Na portalu Radio Zet czytamy, że pandemia koronawirusa nie spowoduje ich przesunięcia. Koniecznie zapoznaj się z nowymi przepisami – kierowca łamiąc je, może stracić prawo jazdy!

Szereg zmian w życiu kierowców

Pandemia koronawirusa sprawia, że wiele planów zostaje przesuniętych, jednak Ministerstwo Infrastruktury dąży do tego, by nowe przepisy pojawiły się już w wakacje.

,,Epidemia nie spowolniła naszych prac. Większy wpływ na nie miała ilość różnego rodzaju uwag i propozycji, które do nas spłynęły. Musieliśmy je wszystkie przeanalizować, przygotować odpowiedzi, a jeśli były zasadnie to nanieść poprawki i zmiany. Takich przypadków było kilka. To spowodowało, że czas prac nad ustawą nieco się wydłużył, ale mam nadzieję, że jeszcze w maju będzie ona omawiana w Sejmie” – mówi wiceminister infrastruktury, Rafał Weber, jak cytuje Radio Zet.

Bardzo możliwe, że kierowcy od 1 lipca będą musieli dostosować się do nowych zmian – wśród najważniejszych jest ta, która dotyczy przekraczania prędkości.

Radio Zet poinformowało, że chodzi przede wszystkim o: zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h również poza obszarem zabudowanym; ujednolicenie dopuszczalnej prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym bez względu na porę dnia; zwiększenie zakresu ochrony pieszego w rejonie przejść dla pieszych (pierwszeństwo pieszemu ma być nadane już wtedy, gdy zbliża się on do przejścia dla pieszych).

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi – każdy kierowca powinien być tego świadomy!

źródło: Radio Zet, Flickr/Karolina Kabat (CC BY-ND 2.0)