in

Lada moment wejdą w życie nowe obostrzenia. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, nie ma odwrotu.

Polacy muszą być przygotowani na pojawienie się nowych obostrzeń. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest coraz gorsza i nie można na to bezczynnie patrzeć. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że z powodu kolejnych rekordów zakażenia koronawirusem, podjęte zostaną odpowiednie kroki.

W dniu dzisiejszym resort zdrowia poinformował o kolejnych 1587 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Jak przekazuje wp.pl, w strefach żółtych i czerwonych dojdzie do poważnych zmian.

Nowe obostrzenia w Polsce

Nie ma wątpliwości co do tego, że sytuacja w naszym kraju z dnia na dzień coraz bardziej niepokoi, dlatego też Ministerstwo Zdrowia nie może czekać. Polacy muszą pogodzić się z tym, co lada moment nadejdzie.

„To, co ważne, to nowe obostrzenia, które pojawią się w strefach żółtych i czerwonych. Będziemy o tym informować. To będą restrykcje dotyczące spotkań międzyludzkich i innych. Teraz właśnie trwa rozmowa o tym pomiędzy ministrem Niedzielskim a nowym zespołem, który powołano ostatnio” – mówi Wojciech Andrusiewicz, jak cytuje wp.pl.

Najwięcej, a mianowicie 295 przypadków, zostało odnotowanych dzisiaj w województwie mazowieckim.

„Najgorzej jest na Mazowszu. To, co podkreślamy, to nie jest wynik dużych ognisk zakażeń. To jest nasz powrót do normalności. To duża liczba kontaktów, interakcji społecznych. Wracamy z pracy zdalnej, spotykamy się” – tłumaczy dalej Wojciech Andrusiewicz.

Podkreślił on, że dwie najważniejsze kwestie, do których każdy musi się stosować, to noszenie maseczek i zachowanie dystansu. Informacje dotyczące nowych obostrzeń pojawią się najprawdopodobniej już w następnym tygodniu.

Źródło: widomosci.wp.pl