in

Nowe obostrzenia już od 6 czerwca. O tym powinien wiedzieć każdy!

Już w niedzielę 6 czerwca mogą wejść w życie nowe obostrzenia, z którymi powinni zapoznać się wszyscy Polacy. Dotyczą one między innymi zgromadzeń i imprez okolicznościowych do 150 osób, a także organizacji konferencji i targów. Padł również temat szczepień dzieci powyżej 12. roku życia.

Minister zdrowia poinformował w ostatnim czasie o przedłużeniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa – będą one obowiązywać zatem od niedzieli 6 czerwca do 25 czerwca. Już od końca weekendu będą się jednak nieco różnić.

Nowe obostrzenia

Już 6 czerwca dojdzie do poluzowania części obostrzeń. Chodzi głównie o te dotyczące zgromadzeń. Jak wynika ze słów Adama Niedzielskiego, rząd wyrazi zgodę na organizowanie konferencji, tradycyjnych targów czy też wystaw przy zachowaniu limitu jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

Informacja o zmianach pojawiła się już w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie ma tam jednak szczegółów, a jedynie zapowiedź.

Rząd planuje przedłużyć obostrzenia do 25 czerwca i zapewnić większą swobodę w organizowaniu wydarzeń z udziałem zgromadzeń – mowa oczywiście między innymi o wystawach, targach, kongresach spotkaniach i konferencjach.

Nowy projekt zakłada, że jeszcze w czerwcu doszłoby do otwarcia pokojów zagadek, miejsc do tańczenia i domów strachu. Poza tym można spodziewać się także między innymi otwartych sal zabaw w galeriach handlowych.

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, rząd planuje zwiększenie limitu osób biorących udział w zgromadzeniach i spotkaniach z 50 do 150 osób. Mogą pojawić się także zmiany limitów dotyczących środków transportu.

Warto wiedzieć również o tym, że rząd planuje regulacje zapewniające przekazywanie Narodowemu Funduszowi Zdrowia danych o tych, którzy nie zapisali się jeszcze na szczepienie i informowanie ich o takiej możliwości.

Możemy spodziewać się także szczegółów dotyczących szczepień dzieci powyżej 12. roku życia.

Jest to jednak póki co tylko projekt rozporządzenia, a na ostateczne decyzje Polacy będą musieli jeszcze trochę zaczekać.

Źródło: Radio ZET