in

Lada moment nowe obostrzenia? Niedzielski: „Bez tych narzędzi nie ma walki z pandemią”.

Adam Niedzielski przekazał kluczowe informacje dla Polaków, obok których ciężko przejść obojętnie. Lada chwila pojawiają się nowe obostrzenia? Czego możemy się spodziewać?

Pandemia koronawirusa cały czas daje się we znaki i zmusza do podjęcia konkretnych działań. Szef resortu zdrowia postanowił przerwać milczenie. Wiemy już, jaki jest dalszy plan działania.

Nowe obostrzenia

W wielu innych krajach obostrzenia są ostrzejsze niż w Polsce. Jak sytuacja będzie wyglądać po odejściu 13 z 17 członków Rady Medycznej?

„Nie przekonaliśmy ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej. Nadal jednak zamierzamy współpracować, choć w innym wymiarze. (…) Będziemy nadal słuchać głosu ekspertów, medyków i ekonomistów, by razem walczyć z pandemią” – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Minister nie ma wątpliwości co do tego, że dojdzie do wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Będą one związane z weryfikacją paszportów covidowych przez pracodawców. W praktyce oznacza to, że pracodawcy mogliby mieć dostęp do informacji o tym, czy ich pracownik się zaszczepił.

„To kluczowy element, który może nam pomóc rozwiązać problem pandemii. Bez tych narzędzi trudno będzie wyobrazić sobie dalszą walkę z wirusem, będziemy procedować ustawę zainicjowaną przez Czesława Hoca” – mówił Niedzielski.

Szef resortu przypomniał, że znajdujemy się w trudnej sytuacji. Nie pozostaje nic innego, jak działać.

„Mamy do czynienia z piątą falą pandemii. Liczba zakażeń rośnie i nic nie wskazuje na to, by ta tendencja się zmieniła. Istnieje ryzyko, że dziś (17 stycznia 2021 – przyp.red) odnotujemy ponad 20 tys. przypadków koronawirusa. W ramach naszego sztabu kryzysowego przygotowujemy plany działania” – dodał.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:RadioZET.pl