in ,

Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? To już pewne, wiceminister zdrowia tłumaczy.

Adam Niedzielski i Waldemar Kraska poinformowali w dniu dzisiejszym o powrocie nauki zdalnej.

„Od 20 grudnia do 9 stycznia wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i w średnich” – przekazał podczas konferencji wiceminister zdrowia.

Co czeka uczniów?

Pandemia koronawirusa daje się we znaki. Od kilku tygodni liczba zakażeń i zgonów niepokoi i zmusza do zastanowienia się nad tym, co powinniśmy dalej robić. Rząd postanowił wprowadzić dodatkowe obostrzenia i ogłosić powrót do nauki zdalnej.

„Nauka zdalna będzie obowiązywać w szkołach podstawowych oraz szkół średnich. – Po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym” – powiedział Waldemar Kraska.

Szef Ministerstwa Zdrowia nie ma wątpliwości co do tego, że konieczne jest zaostrzenie restrykcji.

„Ze względu na niepokojącą sytuację związaną z COVID-19 zdecydowaliśmy się na podjęcie stanowczych działań. Od 15 grudnia wprowadzamy dodatkowe zasady bezpieczeństwa” – tłumaczył.

Przedszkola będą działać tak jak dotychczas. A co z feriami?

„W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.” – poinformowano.

„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach” – podkreślił 3 grudnia resort zdrowia.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: goniec.pl