in ,

Lekarze zaobserwowali nowe objawy koronawirusa – dotyczą dzieci i nastolatków!

Objawy koronawirusa zna już każdy z nas. Zaliczamy do nich przede wszystkim kaszel, gorączkę czy problemy z oddychaniem. Jak się okazuje, koronawirus nie jest jeszcze znany naukowcom. Cały czas przeprowadzane są badania.

W ostatnim czasie lekarze zauważyli nowe objawy – wprawiło ich to w osłupienie. Objawy te są zauważalne u nastolatków i dzieci. Koronawirus może u nich wyglądać zupełnie inaczej, niż wszystkim się wydaje!

W Hiszpanii, we Włoszech czy Francji lekarze zauważyli, że wśród najmłodszych pacjentów pojawiają się charakterystyczne objawy. Są to siniaki i/lub purpurowe zmiany. Wyglądają one tak, jakby dziecko się przewróciło lub brało udział w bójce. Nikt nie spodziewał się, że może być to objaw koronawirusa!

Wśród dzieci, u których pojawił się ten objaw, jest 13-letni chłopiec. Początkowo lekarze myśleli, że został on ugryziony przez pająka. Potem doszły typowe objawy dla koronawirusa i to rozwiało wątpliwości lekarzy.

,,Są to zmiany w kolorze fioletowym (bardzo podobne do ospy wietrznej, odry lub odmrożeń), które zwykle pojawiają się wokół palców i goją się bez pozostawiania blizn na skórze. (…) Gdy przypadki te zostaną wykryte przez rodziców lub krewnych, dziecko powinno zostać poddane kwarantannie, odizolowane” – apeluje hiszpańska Rada Podiatrów.

Wniosek? Nie ignoruj zmian skórnych u dzieci! Mogą one świadczyć o koronawirusie!


Przekaż tę wiadomość dalej – niech każdy wie o nowych objawach!

Źródło: Wirtualna Polska