in

Minister niespodziewanie podjął ważną decyzję w sprawie szkół. Będzie obowiązywać nowa zasada.

Nowy rok szkolny rozpocznie się już jutro. Dzieci powrócą do nauki stacjonarnej, jednak w obliczu pandemii koronawirusa będą obowiązywać nowe zasady, które mają zapewnić wszystkim bezpieczeństwo. Minister Dariusz Piontkowski podjął nagle decyzję, której nikt się nie spodziewał. Lepiej wiedzieć o czym mowa!

Odkąd tylko zaczęła się pandemia koronawirusa, nauczanie stało pod znakiem zapytania. Cały czas pojawiały się nowe wątpliwości i zwątpienia. Rok szkolny 2020/2021 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż poprzednie. Musimy pogodzić się z nową rzeczywistością, która wymaga od nas odpowiedzialności i sumienności. Wydawałoby się, że uczniowie, nauczyciele i rodzice wiedzą już wszystko, co powinni wiedzieć, ale niespodziewanie Piontkowski zdecydował się na wprowadzenie poważnej zmiany.

Nagłe zmiany w związku z powrotem do szkół

W niedzielę w Polskim Radiu, jak poinformowało TVP Info, gościem był szef MEN Dariusz Piontkowski, który został spytany o to, co zamierza zrobić w związku z apelem Rzecznika Praw Dziecka w kwestii wdrożenia nauki zdalnej u dzieci z grup podwyższonego ryzyka. Jak się okazuje, taka zasada będzie właśnie obowiązywać.

„Wprowadziliśmy takie zasady, że w przypadku powiatów bardziej zagrożonych epidemicznie, czyli tam, gdzie jest strefa żółta lub czerwona, tacy uczniowie o przewlekłych współistniejących chorobach, które mogłyby grozić łatwiejszą zapadalnością na COVID-19, mogą przechodzić na mocy dyrektora na kształcenie zdalne” – poinformował na antenie Polskiego Radia, przytaczany przez TVP Info, Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji zaznaczył przy tym, że zasady tej nie będzie można stosować w „standardowej sytuacji epidemicznej”.

„Musiałaby wystąpić jakaś szczególna sytuacja, dodatkowe osłabienie organizmu, to wówczas ten uczeń byłby po prostu potraktowany jako uczeń chory, który w ogóle nie powinien uczestniczyć w zajęciach” – kontynuuje.

Piontkowski przypomina, że jeśli tylko dziecko jest chore, najpierw powinno skonsultować się z lekarzem, który zadecyduje, czy konieczna jest izolacja i wprowadzenie nauki zdalnej czy może obejść się bez takiego działania.

„Czy może funkcjonować w otoczeniu szerszym, czy nie pozostać w domu; jakie leki powinno przyjąć tak, aby jak najszybciej wróciło do zdrowia. Jeżeli natomiast nie ma takiego pogorszenia choroby, to takie dziecko wydaje się, że może uczestniczyć w zajęciach w szkole” – powiedział w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia szef MEN, Dariusz Piontkowski.

Źródło: TVP Info