in

Andrzej Duda podpisał kluczową ustawę. Kolosalne zmiany, wielu Polaków odetchnie z ulgą.

Andrzej Duda podpisał nową ustawę. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z dużej zmiany, która dotknie Polaków. Ci, którzy do tej pory nie skorzystali z bonu turystycznego o wartości 500 złotych powinni zapoznać się ze szczegółami.

Prezydent z wielką chęcią podpisał ustawę zapewniającą obywatelom możliwość skorzystania z bonu turystycznego. Jeden z zapisów do tej pory sprawiał, że niektórzy nie mogli swobodnie wydać tych pieniędzy.

Kluczowa ustawa podpisana

Polski Bon Turystyczny miał pomóc jednej z tych branży, które najbardziej ucierpiały przez lockdown. Dzięki niemu Polacy mogli pojechać na wakacje, a przedsiębiorcy nie bali się o to, że nie będzie klientów.

W ostatnim czasie wyszło jednak na jaw, że jedynie część Polaków skorzystała z bonu. Bardzo dużo osób nawet nie zdecydowało się złożyć wniosku o jego wypłatę. Z pewnością głównym problemem w tym wypadku był krótki okres, kiedy hotele były otwarte.

Ustawa o bonie turystycznym skupiała się na definicji turysty, czyli osobie podróżującej co najmniej dobę i korzystającej z co najmniej jednego noclegu. Żeby otrzymać bon, musieliśmy skorzystać zatem z pokoju w obiekcie noclegowym.

Gdy hotele zostały zamknięte, turyści nie mogli skorzystać z bonu. Poza tym część Polaków uznała, że lepiej będzie odłożyć skorzystanie z niego na kolejne lato (bon jest ważny do końca marca 2022 r.)

Badanie „Barometr Oszczędności”, które przeprowadził Krajowy Rejestr Długów pokazało, że Polacy zrealizowali ok. 275 tys. bonów, a niewykorzystanych nadal jest ok. 3 mln bonów.

Niedawno mogliśmy przeczytać informację o pracach nad nowelizacją ustawy o bonie turystycznym. Dziś doszło do jej podpisania. W praktyce oznacza to, że Polacy będą mogli swobodnie korzystać ze wsparcia finansowego, nie rezerwując noclegu. Doszło też do rozszerzenia listy obiektów, które są objęte akcją.

Na ten moment konieczne jest, aby turysta skorzystał z dwóch usług, np. transportu i zwiedzania z przewodnikiem. Rodziny mogą jechać na jednodniowe wycieczki nawet wtedy, kiedy trwa lockdown, a poza tym opłacić wycieczki szkolne, obozy sportowe, zielone szkoły czy półkolonie.

“W ten sposób bon może pomóc nie tylko właścicielom obiektów i osobom bezpośrednio w nich zatrudnionym, ale także pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie” — poinformowała Polska Organizacja Turystyczna, jak cytuje Radio Zet.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Radio Zet