in ,

Nowa plaga w Polsce budzi prawdziwy postrach. Podczas spaceru lepiej mieć oczy dookoła głowy!

W naszym kraju coraz głośniej robi się o nowej pladze, która budzi prawdziwy postrach wśród ludzi. Mowa oczywiście o strzyżaku sarnim, czyli latającym kleszczu. Wysokie temperatury są dla nich idealne, więc bardzo prawdopodobne jest, że spotkamy go na swojej drodze.

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś, że istnieje coś takiego jak latający kleszcz, najwyższa pora nadrobić zaległości. Ugryzienie przez strzyżaka może skończyć się dla człowieka poważnymi konsekwencjami!

Nowa plaga w Polsce

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z istnienia kleszczy, które przenoszą groźne choroby, ale wciąż nieliczni wiedzą o latającej wersji tego poważnego zagrożenia.

Strzyżaki mogą przenosić choroby takie jak zwykłe kleszcze. Obecne warunki pogodowe są dla nich idealne. Warto mieć na spacerze oczy z tyłu głowy, ponieważ mogą atakować – nawet całą chmarą!

Ugryzienie strzyżaka jest bardzo bolesne. Może on przedostać się przez ubranie, a także wejść do ucha czy nosa.

Szczególnie ostrożni powinni być alergicy i osoby starsze, ponieważ jeśli dojdzie do reakcji alergicznej, mogą pojawić się problemy z oddychaniem. Rumień, który można zaobserwować po ugryzieniu, może zwiastować groźną chorobę, jaką jest borelioza.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!