in

Przez 30-lat przechodziła przez mękę. W końcu kazała sobie amputować nogę.

Historia Christie Wimbrelli pokazuje, do jakiego stopnia rozwinęła się współczesna medycyna, ale także to, że decyzje lekarzy mogą być bardzo zgubne. Dziewczyna spędziła całe swoje dotychczasowe życie o kulach, ponieważ lekarze nie tracili nadziei na uratowanie jej nogi. Dziś wiedzą, że był to jednak błąd, który tylko radykalne rozwiązanie mogło naprawić.

W wieku zaledwie sześciu lat mała Christie dowiedziała się, że choruje na złośliwy nowotwór: gwiaździak. Operacja usunięcia go nie przebiegła tak płynnie, jak się spodziewano. Nerw został poważnie uszkodzony. Z tego powodu prawa noga dziewczynki przestała się rozwijać, stała się słaba i była o 5 cm niższa niż lewa. To prawdziwy dramat…

Christie przeszła 19 operacji, próbując najpierw się wyleczyć, a następnie przynajmniej wydłużyć nogę. Po każdej z nich jeździła na wózku inwalidzkim przez co najmniej sześć miesięcy. Dziewczyna nigdy nie nosiła spódnic ani szortów, unikała rówieśników, czuła się jak wyrzutek. Ale lekarze doradzili jej, aby się nie poddawać, ponieważ naprawdę istniały szanse.

Dziewczyna, mając 30 lat, w końcu zdała sobie jednak sprawę, że nie chce żyć z nadzieją i bólem. Chce raz na zawsze zakończyć swoją mękę.

Na szczęście Christie dostała inną pomoc. Medycyna zrobiła krok do przodu i zamiast spędzić resztę życia na wózku inwalidzkim stała się cyborgiem – otrzymała zaawansowany technologicznie implant. Nie protezę, ale całą maszynę na swoim ciele, którą można kontrolować za pomocą myśli lub poleceń ze smartfona. Wreszcie dziewczyna po raz pierwszy w życiu poczuła się szczęśliwa i spełniona!
 

 
Tenis, fitness, taniec, przygotowania do maratonu – Christie jest zdeterminowana, by nadrobić wszystko, za czym tęskniła, czego została pozbawiona z powodu choroby przez te wszystkie lata. Dostała szczęście i wolność. I wreszcie udało jej się założyć piękną sukienkę z krótkim rąbkiem – dzięki temu ,,nowa” noga wygląda jeszcze bardziej spektakularnie!
 

 
Brawo, Christie! Jesteś bohaterką!
 
Podzielcie się tą niesamowitą historią determinacji na Facebooku!