in

Nowa generacja iPada Air z chipem M1 – co nowego?

Nowa generacja iPada Air z chipem M1 cieszy się sporą popularnością ze względu na swoją wydajność i stosunkowo dobrą cenę. Czym różnią się modele z M1 w porównaniu do poprzedniej generacji? Z jakimi akcesoriami kompatybilny jest iPad Air M1? 

  1. Czym wyróżnia się iPad Air M1?
  2. Czy nowy iPad Air jest kompatybilny z klawiaturą Magic Keyboard?

Zastanawiasz się, jaki tablet marki Apple kupić? Już teraz zapoznaj się z rozwiązaniem, jakim jest iPad Air 2022! To wydajne urządzenie, gwarantujące nie tylko doskonałą rozrywkę, ale i takie, które sprawdzi się doskonale do pracy – również tej kreatywnej, robienia odręcznych notatek czy do czytania książek.  

Czym wyróżnia się iPad Air M1?

Lekki, kolorowy i wydajny – tak można określić nowego iPada Air z chipem Apple M1. To urządzenie, które wyposażono w wyświetlacz Liquid Retina 10,9 cala z powłoką antyodblaskową, True Tone czy szeroką gamą kolorów P3. Czytnik Touch ID do odblokowywania iPada Air M1 umieszczono w górnym przycisku. Odcisk palca możesz wykorzystać również do bezpiecznego płacenia za pośrednictwem Apple Pay czy logowania się do poszczególnych aplikacji.

W porównaniu do modeli poprzedniej generacji nowy iPad Air M1 ma zaimplementowany nowy chip Apple M1. W połączeniu z 8-rdzeniowym CPU całe urządzenie jest nawet o 60% wydajniejsze, co sprawia, że tablet doskonale sprawdzi się do kreatywnej pracy. Posłuży także jako przenośna konsola do gier.

Nowy iPad Air z M1 ma między innymi ultraszerokokątny przedni aparat 12 MP z funkcją centrum uwagi. Dzięki tej opcji wszystkie rozmowy, które prowadzisz online, wyglądają naturalniej. Aparat samodzielnie podąża za Tobą, gdy tylko podczas wideorozmowy zaczniesz się poruszać, utrzymując tym samym Ciebie na samym środku wyświetlanego obrazu. Jeśli natomiast chodzi o tylny aparat, zastosowano tam szerokokątne rozwiązanie również 12 MP, które wykonuje fantastyczne zdjęcia i daje możliwość nagrywania filmów w 4K. Do aparatu dodano także tryb Inteligentnego HDR. Tylny aparat możesz także wykorzystać do skanowania dokumentów, a Apple Pencil do dodania na nich ewentualnych adnotacji. iPad Air M1 oferuje łączność 5G oraz Wi-Fi 6.

Czy nowy iPad Air jest kompatybilny z klawiaturą Magic Keyboard?

Kupując iPada Air M1, nie zapomnij również o akcesoriach. Warto szczególnie zadbać o te narzędzia, których celem jest ułatwienie pracy. Zastanawiasz się, czy nowy iPad Air jest kompatybilny z klawiaturą Magic Keyboard? Tak, iPad Air M1 działa z klawiaturą Magic Keyboard, która w oficjalnym sklepie jest dostępna w kolorze białym i czarnym. Klawiatura Magic Keyboard to wysokiej jakości rozwiązanie posiadające gładzik oraz responsywne klawisze gwarantujące nie tylko wygodę, ale i ciche pisanie. Możesz także wybrać inne rozwiązania – na przykład etui Smart Keyboard Folio. To akcesorium nieco tańsze, posiadające lekką i smukłą klawiaturę. Jeśli natomiast chodzi o Apple Pencil, do urządzeń serii Air z nowym czipem M1 poleca się rysik drugiej generacji.

Uważasz, że aktualnie klawiatura nie jest Ci potrzebna. Nie musisz jej kupować, ale polecamy zainwestować w odpowiednie etui w celu odpowiedniego zabezpieczenia urządzenia przed porysowaniem czy mechanicznym uszkodzeniem.