fot. Google
in

To zdjęcie zrobiono 39 lat temu. Dziś to miejsce wygląda tak, że aż serce się kraje

Niewiele osób wie, że gigant technologiczny Google udostępnia bardzo ciekawą funkcję – 3D Timelapse, która pozwala użytkownikom obserwować, jak zmieniła się Ziemia od 1984 do 2020 roku.

Nowa funkcja Google Earth

Dzięki funkcji trójwymiarowego wideo Timelapse dodanej do Google Earth, w każdym miejscu na świecie można zaobserwować jakie zmiany zaszły w ciągu 39 lat.

Rebecca Moore, jedna z dyrektorów Google Earth, stwierdziła, że ​​funkcja Timelapse zwróci uwagę na zmiany klimatyczne i niszczenie przyrody.

„Dzięki Timelapse w Google Earth mamy wyraźniejszy obraz naszej zmieniającej się planety na wyciągnięcie ręki”

Miejsca warte sprawdzenia

Gdzie zmiany klimatyczne odcisnęły największe piętno? Google wyszczególniło między innymi lodowiec Columbia na Alasce oraz wybrzeże Chatham w stanie Massachusetts.

„Nasza planeta doświadczyła gwałtownych zmian środowiskowych w ciągu ostatniego półwiecza – bardziej niż w jakimkolwiek innym momencie w historii ludzkości” – napisała dyrektor Rebecca Moore.

Aby skorzystać z Timelapse w Google Earth, przejdź do g.co/Timelapse i za pomocą paska wyszukiwania możesz wybrać dowolne miejsce na planecie, w którym chcesz zobaczyć czas „w ruchu”. Funkcja dostępna jest również w aplikacji Google Earth.