in

Naukowcy odkryli nową drogę rozprzestrzeniania się koronawirusa – Są kolejne zalecenia!

Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych ofiarach koronawirusa. Cały świat robi, co może, aby powstrzymać epidemię.

Eksperci cały czas przeprowadzają badania, które mają nas przybliżyć do poradzenia sobie z COVID-19. Na jaw wychodzą nowe fakty.

Nowy sposób rozprzestrzeniania się koronawirusa?

Naukowcy z Chin przeprowadzili badania, które doprowadziły ich do niespodziewanych wniosków.

Choć głównym celem badań było ustalenie czasu, w jakim możliwe jest pozbycie się koronawirusa z organizmu, naukowcy odkryli nowy sposób rozprzestrzeniania się COVID-19.

96 przypadków zakażeń brało udział w badaniu nad koronawiruem w Zhejiang, chińskiej prowincji. Wśród 74 przypadków przebieg choroby był ciężki, w 22 – łagodny.

,,Chińscy naukowcy zbadali materiał, który pobrano z nosa, gardła, płuc, krwi, a także stolca i moczu pacjentów, chorych na COVID-19″ – przekazuje CNN.

Wyniki badań możemy znaleźć w „The BMJ”. Okazało się, że u osób, u których przebieg choroby był cięższy, dłużej mieli w organizmie koronawirusa. Występuje on w płucach, ale również w stolcu i może utrzymywać się aż 3 tygodnie. Jeśli chodzi o mocz pacjentów, koronawirus utrzymywał się o wiele słabiej i rzadziej.

Wniosek, który naukowcy wysnuli z badań doprowadził ich do podejrzenia nowej drogi rozprzestrzenia się wirusa – poprzez kał, w którym utrzymuje się on naprawdę długo.
 
Czas utrzymania się koronawirusa w kale jest dłuższy niż w płucach czy surowicy. Dlatego powinniśmy trzymać rękę na pulsie.

Jak nie zarazić się koronawirusem? Pojawia się kolejna ważna rada


Biorąc pod uwagę wyniki badań trzeba stwierdzić, że kał osoby zarażonej koronawirusem może stanowić dla nas zagrożenie. Dlatego ważne jest, abyśmy zachowali ostrożność przy korzystaniu ze wspólnych toalet.
 
Czy płeć ma znaczenie?
 
Chińscy naukowy odkryli również zadziwiający fakt – koronawirus utrzymuje się w organizmach kobiet krócej niż w organizmach mężczyzn. Skąd to wynika? Podejrzewa się, że ma to związek z różnicami w gospodarce hormonalnej.
 
Podziel się tą ważną informacją ze swoimi znajomymi i bliskimi!

Źródło: Interia, bmj.com