in

Już niebawem ogromne zmiany w nakazie zasłaniania ust i nosa? Niektórzy wpadną w szał.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju wciąż niepokoi i zmusza do podejmowania rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał swoje stanowisko dotyczące noszenia maseczek. Uważa on, że w najbliższym czasie będzie można zauważyć dążenie do tego, by jednak nie korzystać z m.in. przyłbic.

“Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia” – oznajmił Adam Niedzielski.

Póki co szczegóły zmian są ustalane w ramach Rady Medycznej.

“Prof. Horban wspólnie z Radą Medyczną przygotował zalecenia, jakie maseczki w sposób najefektywniejszy chronią nas przed zakażeniem” – dodał minister zdrowia.

Jeśli zmiany wejdą w życie, będziemy mogli pożegnać się z m.in. możliwością zasłaniania ust i nosa szalikiem, a nie maseczką.

“Jeśli chodzi o kwestie związane z używaniem przyłbic, szalików lub chust zamiast maseczek, patrząc na to, co się dzieje z pandemią, patrząc na to, że mamy coraz więcej zakażeń, będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami, które nie spełniają kryteriów jakościowych i nie stanowią tak skutecznego zabezpieczenia” – wyjaśnił Niedzielski.

Trzecia fala epidemii w Polsce

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia stwierdził, że w naszym kraju możemy obserwować teraz “początek trzeciej fali”.

“Widzimy trend wzrostowy. Widzimy dynamiczny wzrost. Dziś jest pierwszy dzień, gdy odnotowaliśmy wzrost zajętości łóżek w szpitalach, które do tej pory spadały. Dziś jest wzrost o 226 osób, które trafiły do szpitala” – dodał Wojciech Andrusiewicz.

Podkreślił przy tym, że tylko od Polaków zależy, jak sytuacja dalej będzie wyglądać. Musimy przestrzegać obowiązujących zasad, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

“Wiem, że wszyscy jesteśmy zmęczeni, ale jeżeli teraz zbytnio sobie poluzujemy, to będziemy musieli zamykać się bardziej, niż to było dotychczas. To od nas będzie zależeć, co będzie się działo” – podkreślił.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: rp.pl