in

Ludzie wpadli w panikę. Szokujące zdjęcia z Chin obiegły cały świat.

W chińskim mieście Zhoushan mieszkańcy byli świadkami niezwykłego widoku, o którym w momencie zrobiło się głośno niemal na całym świecie.

Niebo wyglądało tam tak, że niektórzy wpadali w panikę. Kolor czerwony od razu skojarzył się z prawdziwą apokalipsą. Co tak naprawdę zobaczyli mieszkańcy? Czy było się czego bać?

Szokujący widok w Chinach

Do sieci trafiły niezwykłe zdjęcia i nagrania z chińskiego miasta Zhoushan. Możemy na nich zobaczyć przerażające czerwone niebo. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Spora część internautów stwierdziła, że to „apokaliptyczny” widok. Inni, że najwyższa pora robić zapasy. Pojawiły się także głosy, że ma to związek z pandemią koronawirusa. Gdzie leży prawda?

Jak się okazuje, przyczyną takiego zjawiska jest załamanie światła. Ze względu na to, że miasto ma portowy charakter, promienie miały odbić się od łodzi.

„Kiedy warunki pogodowe są dobre, większa ilość wody w atmosferze tworzy aerozole, które załamują i rozpraszają światło łodzi rybackich, tworząc czerwone niebo” – przekazało Biuro Meteorologiczne w Zhoushan, jak cytuje państwowa gazeta „Global Times”.

W Chinach na portalu społecznościowym Weibo czerwone niebo było śledzone przez ponad 150 milionów osób.

Źródło: o2.pl